Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BTK’dan ‘Paralel Medya’ya ‘TİB’ yalanlaması

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı BTK, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) yönelik olarak paralel yayın organlarında yer alan haberleri sert dille yalanladı.

Giriş Tarihi: 13.7.2015 16:12
BTK’dan ‘Paralel Medya’ya ‘TİB’ yalanlaması

BTK'dan yapılan yazılı açıklama ile Paralel Devlet Yapılanmasına yakınlığı ile bilinen bazı basın-yayın organları ile internet siteleri ve sosyal medya mecralarında yer alan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının bazı verileri ve diskleri imha ettiğine dair haberler yalanlandı. Açıklamada "Bu iddialar, tamamen hayal ürünü, asparagas ve gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan iftiralarda ibarettir. Başkanlık, Anayasa ve yasaların kendisine verdiği yetkilere dayanarak, hukuk kuralları içinde ve mevzuata azami titizlik göstererek asli görevlerini yürütmeye devam etmektedir."denildi.

BTK'nın açıklamasında "Bu iftiraların devlet büyüklerinin kriptolu ve normal telefonlarının usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) görevlisi 28 kişi hakkında açılan davanın Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmasından hemen önce yayınlanması oldukça manidardır. Ayrıca bu iddialar, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan davada "Fethullahçı Terör Örgütü" olarak nitelendirilen örgüt mensuplarının geçmişte, Başkanlıkta muhafaza edilmesi gereken kayıtların silinmesi cürmünü nasıl işlediğinin ikrarı olarak da görülmektedir."ifadelerine yer verildi.

BTK'nın açıklamasında basın-yayın organlarında ve internet mecralarında yer alan hayal ürünü, maksatlı ve iftira niteliğindeki haberler için gerekli hukuki yollara müracaat edileceği de belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTK’dan ‘Paralel Medya’ya ‘TİB’ yalanlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN