Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Karşılarında beni bulur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, birbiriyle ve diğer makamlarla didişme halindeki partilerin koalisyonunun Türkiye'ye zarar getireceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 13.7.2015 21:47 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 01:02
Erdoğan: Karşılarında beni bulur
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜMSİAD'ın iftar yemeğine katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Yeni hükümetin bir an önce kurulmasını samimiyetle diliyor ve bekliyorum" ifadelerini kullanarak, "Şayet bu 3 günlük ilk tur görüşmelerden sonuç alınamazsa Ramazan Bayramı'ndan sonra süreç devam edecektir. Buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Türkiye'nin önemli kararlar alabilecek ve bunları güçlü şekilde uygulayabilecek bir hükümete ihtiyacı var. Koalisyon hükümetinin bu anlayışla oluşması gerekiyor. Birbiriyle ve diğer makamlarla didişme halindeki partilerin koalisyonu, Türkiye'ye fayda değil, zarar getirir" şeklinde konuştu.

"BAŞKA PARTİLERE AKIL VERMEYE KİMSENİN HAKKI YOK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Koalisyon görüşmelerini daha başlamadan sulandırmaya, kendi sorumluluğunu bırakıp başka partilere akıl vermeye kimsenin hakkı yoktur. Hele hele Cumhurbaşkanlığı makamı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinden bu meseleyi tartışmak, sorumluluktan kaçmanın en sakil şeklidir" dedi.

"MİLLETİM PARTİLERDEN İLERİYE DOĞRU NELER YAPACAKLARINI DUYMAK İSTİYOR"

"Eğer bir koalisyon hükümeti kurulacaksa milletim burada yer alacak partilerden, geriye doğru değil ileriye doğru neler yapacaklarını duymak, bunun emarelerini görmek istiyor" diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Eğer illa geçmiş 12 yıl üzerinden bir koalisyon tartışması yapılacaksa bu sürede eksik kalmış bulunan daha iyisi ortaya konabilecek olan işler üzerinde durulmalıdır. Türkiye'nin büyük projelerini rafa kaldırma tartışmasıyla başlayan bir koalisyon görüşmesi, karşısında herkesten önce beni bulur. Ne demek o? 'Üçüncü havalimanını yaptırmayacaklarmış'. Böyle bir mantık olabilir mi? 'Üçüncü köprüyü durduracaklarmış'. Ne demek o? Değerli kardeşlerim bunların zaten ömürlerinde dikili bir ağacı olmadı, hala aynı anlayışla, hala aynı yaklaşımla yola devam ediyorlar."

"CUMHURBAŞKANI OLARAK ŞAHSIMIN ANAYASAYA AYKIRI TEK BİR İŞLEMİ YOKTUR"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak şahsının anayasaya aykırı tek bir işleminin, tek bir eyleminin olmadığını belirterek, "Cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle birlikte yine anayasa sınırları içerisinde kalmak kaydıyla yeni bir dönemin başladığını hep söyledik, söylemeye devam ediyoruz. Kampanyada söylemiştim, 'Alışılmış bir Cumhurbaşkanı olmayacağım, anayasanın, yasaların verdiği yetkiyi de sonuna kadar kullanacağım' demiştim. Yaptığım iş budur. Artık cumhurbaşkanı diğer görevlerinin yanı sıra millete karşı da doğrudan sorumludur. Bu gerçeği görmek, anlamak istemeyenler, en başta milletin iradesine karşı saygısızlık ettiklerini bilmelidirler" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Karşılarında beni bulur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN