Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu 3 mesaj verecek

Koalisyon görüşmelerine bugün başlayacak Başbakan Davutoğlu'nun ilk görüşmesini yapacağı Kılıçdaroğlu, CHP'nin 14 ilkesini masaya koyacak

Giriş Tarihi: 13.7.2015
Kılıçdaroğlu 3 mesaj verecek
Hükümeti kurma çalışmaları, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yapacağı görüşmeyle başlayacak. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde ekibiyle birlikte ağırlayacağı Davutoğlu'nu önce dinleyecek, ardından 14 maddeden oluşan ilkeler doğrultusunda koalisyon hükümeti kurabileceklerini kaydedecek. Kılıçdaroğlu, "Türkiye hükümetsiz kalmamalı" ve "Ön yargıyla hareket etmiyoruz" mesajları verecek. Bu 14 madde arasında, "Hukukun üstünlüğünün yeniden sağlanması, 12 Eylül darbe hukukunun tarihe gömülmesi, siyasette ahlakın egemen olması, refahın tabana yayılması ve sosyal devlet anlayışına geçilmesi, Cumhurbaşkanının anayasal sınırlarına çekilmesi, örtülü ödeneğin yalnızca Başbakan tarafından kullanılması, barışçı ve rasyonel bir dış politika çerçevesinin çizilmesi, gençleri potansiyel suçlu gören anlayışa son verilmesi, özgürlüklerin alanının genişletilmesi, TRT ve RTÜK'ün siyasi iktidarın aracı olmaktan çıkarılması, medya üzerindeki baskılara son verilmesi, vergi denetiminin siyasi araç olmaktan çıkarılması, kamu maliyesinin şeffaf kılınması, özgürlükçü, demokratik bir Anayasanın yapılması, yolsuzluklarla etkin mücadele edilmesi" başlıkları yer alıyor.

KARŞILIKLI HEYETLER

Davutoğlu'nun 4 kişilik bir heyetle ziyaret edeceğinin bildirilmesinin ardından Kılıçdaroğlu da yine 4 kişiden oluşan bir ekiple AK Parti heyetinin karşısına çıkacak. Kılıçdaroğlu'nun görüşme ekibinde dış politikadan sorumlu genel başkan yardımcısı Murat Özçelik, ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcısı Selin Sayek Böke, başdanışmanı Erdoğan Toprak, Genel Sekreter Gürsel Tekin ve Grup Başkanvekilleri Levent Gök ya da Engin Altay'ın bulunması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu 3 mesaj verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN