Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASELSAN, KACST ve DST arasında önemli işbirliği

Türkiye'nin güçlü kurumlarından ASELSAN Suudi Arabistan'la önemli bir işbirliği anlaşmasına imza attı.

Giriş Tarihi: 14.7.2015 22:08 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 23:40
ASELSAN, KACST ve DST arasında önemli işbirliği
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşu olan ASELSAN, Suudi Arabistan'ın teknoloji geliştirme bölgesi King Abdülaziz City For Science And Technology (KACST) ve bir Suudi yatırım şirketi TAQNIA Defense And Security Technologies (DST), arasında mutabakat muhtırası imzalandı.

Riyad'da imzalanan mutabakat muhtırası kapsamında, KACST, TAQNIA DST ve ASELSAN arasında, devlet makamları ve diğer kurum/kuruluşlar ile koordineli bir şekilde işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Anlaşma, KACST Başkanı Prens Dr. Turki Bin Saud Bin Mohammad Al Saud, Taqnia DST Genel Müdürü Dr. Hamad Alyousefi ve ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener tarafından, Suudi arabistan Türkiye Büyükelçisi Yunus Demirer'in de katılımıyla imzalandı.

Prens Dr. Türki Bin Saud Bin Mohammad Al Saud, imzalanan mutabakat muhtırasının Suudi Arabistan'daki teknoloji ve yenilikler üzerinde pozitif bir etki yaratacağını ve bu anlaşmanın önemli bir stratejik işbirliğinin başlangıcı olduğunu söyledi.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener de, yapılacak işbirliğinin Suudi Arabistan'ın savunması ve güvenliğine katkıda bulunacağının altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASELSAN, KACST ve DST arasında önemli işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN