Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cübbeli Hoca: Hacı hocalar da o işi yapıyor!

TRT'de Pelin Çift'e konuk olan ilahiyatçı Ali Rıza Demircan'ın 'İleri derecede oral ilişki haramdır' sözü sosyal medyada en çok konuşulan konulardan oldu. Demircan'ın sözleri yalnız Türkiye'de değil dünyada olay olurken, Demircan'a itiraz Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'den geldi.

Giriş Tarihi: 15.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:14
Cübbeli Hoca: Hacı hocalar da o işi yapıyor!
"DİLLERİNİZİ YALANA ALIŞTIRMAYIN"

"Bu milletin çoğunun başında böyle bir imtihan var. Sen buna haram derken nereye dayandın? Duvara dayandın. Nasıl haram diyorsun buna şimdi? Haram başka caiz değil başka." diyen Cübbeli, "Dillerinizi yalana alıştırmayın. Allah adına yalan uydurmayın... Kur'an diyor bunu. Şimdi kardeşim şunu konuşalım: Şafi mezhebinde buna ruhsat verilmiş. Çünkü Şafi mezhebinde meni temizdir, pis değildir. Burada hanefi kadar şafi de var. " ifadelerini kullandı.

"MENİ HANEFİYE GÖRE PİS, ŞAFİ'YE GÖRE TEMİZ"

"Meni Hanefiye göre pistir ama kurur sertleşirse elbiseden ufalanarak çıkarılabilir" diyen Cübbeli, "... ama Şafi mezhebinde meni temizdir" diyerek tekrar etti.

"HANEFİLER DE HARAM DEMEZ"

Malikiler'de de düşüncenin benzer olduğunu söyleyen Cübbeli, Endonezya ve Malezya gibi ülkelerde "ileri derecede oral ilişki"nin hacı hoca takımı dahil normal görüldüğünü söyledi.
Cübbeli Hanefi mezhebi için de "haram asla denemez" dedi ve ekledi: "hiçbir fıkıhta haram demiyor caiz değildir diyor".

"TAKVA BAŞKADIR FETVA BAŞKADIR"

Cübbeli "bu işlerde en ileri giden benim ama takva başkadır fetva başkadır" dedi ve Demircan'ı "haramı nereden çıkardın" diye eleştirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cübbeli Hoca: Hacı hocalar da o işi yapıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN