Rahat ol adamım

Oruç tuttuğunu açıkladıktan iki gün sonra patronu huzurunda sigara tüttürürken TAKVİM'e yakalanan Ahmet Hakan çılgına döndü. TAKVİM, onun orucuyla ilgilenmediğini defalarca yazsa da öfkeden bunu bile anlamadı. Kendi ikiyüzlülüğünün faturasını "İrtica geliyor" hezeyanları ile TAKVİM'e çıkarmaya çalıştı...

Giriş Tarihi: 17.7.2015
Rahat ol adamım
Aydın Doğan medyasının amiral gemisi Hürriyet Gazetesi'nin yazarlarından Ahmet Hakan, TAKVİM'in kendisi hakkında yaptığı haberlerin ardından deliye döndü. Türlü türlü yalan, çarpıtma, iftira dolu yazılara başlayan Ahmet Hakan, kendisine verdiğimiz cevapları ya hiç okumamış ya da öfkeden anlamamış olacak ki, yine kafasından kurduğu yanılsamaları gerçekmiş gibi göstererek akıl almaz bir başlıkla tuhaf bir yazı daha döşendi. Kendisi çok muteber adammış gibi TAKVİM'i günlerce "Ahmet Hakan oruç tutmadı" diye haber yapmakla suçladı. TAKVİM'i din polisliği yapmakla itham etti. Çalışanlarının ise dinle, oruçla ilgisi olmadığını iddia edip, yazdığımıza cevabı olmayınca kendini yere atıp penaltı bekleyen futbolcu gibi olayları şahsi bir mağduriyete çevirmeye çalıştı. Gazetesinin yıllardır halkı kandırdığı "İrtica hortladı, şeriat geliyor" temalı hezeyanlarını da yazısına eklemeyi unutmadı.

Ahmet Hakan'ın tekne orucu


ANLAMAKTA ZORLANIYORSUN!
Sakin ol Ahmetcim. Sen olayı ya tamamen yanlış anlamışsın... Defalarca söyledik ama güzel hatırın için bir kez daha tekrarlayalım... Bizim senin orucunla bir alıp veremediğimiz yok. Bizim Devlet Bahçeli'nin orucuyla da işimiz olmadı. Ama gördük ki Bahçeli'nin orucu sana dert olmuştu. Usta gazetecisin ya! Haftalık röportajlarında daha önce hiç yapmadığını yaptın ve arşiv resmi kullandın. Üstelik, Ramazan günü oruçlu bir parti liderini, çay içerken tüm dünyaya servis ettin. Sonra da "Ay yanlışlık olmuş" dedin. "İkimiz de oruçluyduk" diyerek kendine de pay çıkardın. Bu fotoğrafın hesabını soranları ise "Oruç avcılığı" yapmakla suçladın. Usta gazeteciye yakışır şekilde (!) aramızda geçen telefon görüşmesini köşende yarım sayfa yazdın. Biz senden aldığımız görüşü noktası, virgülüne yayınlarken; sen "TAKVİM söylenenleri çarpıtıyor" deyip tüm diyalogu çarpıttın. Tüm bunların üzerinden 24 sat geçmişti ki, patronunun yatında sigara tüttürürken ortaya çıktın. Bak Ahmetcim. Yine yazıyoruz, belki anlamazsın diye. Bizim senin orucunla işimiz yok. Aydın Doğan, Mehmet Yılmaz ve Sedat Ergin'in oruç ve inançlarıyla da... İstediğiniz gibi tekne turu yapar; viskiydi, şaraptı, çaydı, sigaraydı istediğinizi içersiniz... Ama ortada iki gün önce, koalisyona vereceği yanıtla Türkiye'nin son dönemine damga vurabilecek bir isme 'oruç operasyonu' çeken ekip -üstelik aralarında oruçlu olduğunu iddia eden biri de var- Ramazan günü alem pozu veriyordu. Takdir-i İlahi işte... Yani mesele Ramazan günü oruç yemen değil Ahmetcim. Hatta eminiz ki, mahallende oruçla tanışma şansı bulamamış birçok kişinin oruç tutmasına bile vesile olmuşsundur. Ama mesele bu da değil. Mesele senin ikiyüzlü olman, ikiyüzlülüğünün kanıtlanması ve senin bu gerçeği çarpıtabilmek için çılgınlar gibi bize saldırmaya çalışman... Bu arada bize 'oruç avcısı, din polisi' sıfatlarını kullanıp, "Bana orucun hesabını sen mi soracaksın" dedikten iki satır sonra "Bunların dinle, diyanetle, oruçla falan bir alakası yok" diye yazmışsın. Yine takdir-i İlahi işte... İkiyüzlülüğünü kendi satırlarına bile taşımışsın. Ama Ahmetcim, sizin oralarda olmayabilir ama bizim gazetede oruç tutana da tutmayana da saygı gösterirler. Burada oruçla işi olan da var olmayan da... Hepimiz kardeşçe, huzurla geçirdik Ramazan'ı çok şükür.

AHLAKSIZLIK YAPARSAN SOBELERİZ
Yani Ahmetcim tekrar edelim. Çünkü anlamakta zorlanıyorsun. Bizim senin orucunla bir alıp veremediğimiz yok. Ama sen mensubu bulunduğun medya grubunun eski bir geleneği üzerine yine "Şeriat geliyor, irtica hortladı. Katar'a dönüyoruz, Arabistan oluyoruz" çığlıkları da atmayı unutmamışsın. Bu arada yeni İran'a biat edip, ABD ile yapılan anlaşmayı alkışlayıp, şeriat benzetmelerinde artık İran yerine Katar'ı kullanman da gözden kaçmadı... Biraz zor anladığın için son kez tekrar edelim... Bizim senin orucunla bir alıp veremediğimiz yok Ahmetcim. İster yalnızken tutarsın, ister patronla buluşunca bozarsın. İmam hatiplisin, bilirsin zaten, isteyerek bozarsan 61 gün kefareti de göze alırsın. Bizi zerre ilgilendirmez. Ama kendi ahlaksızlığını bırakıp ahlak polisliği yaparsan Ahmet, kusura bakma biz de seni sobeleriz!

TAKVİM'İN MUHABİRİ OLDUN!


Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarını çok etkin şekilde kullanan Hürriyet'in yazarı Ahmet Hakan, sosyal medya haberciliğini ise yeni fark etti. Gezi Olayları sırasında sosyal medyada söylenen her yalanı gerçekliğini soruşturmadan manşetlere taşıyan Hürriyet'in yazarları tüm bu haber katliamına ses çıkarmamıştı. Ama Ahmet Hakan konu kendisinin sosyal medyaya düşmüş ve tamamen gerçek resmine gelince, fotoğrafı çektiğini iddia eden kişinin TAKVİM'e muhabirlik yaptığını söyledi. Ahmet Hakan'ın selfie çekerek paylaştığı tekne sefası fotoğrafını yayınlayınca ise sanırım yeni muhabirimiz Ahmet Hakan olacak...

O BAŞLIĞA TEPKİ YAĞDI

Ahmet Hakan'ın dün yazısında attığı başlık büyük tepki topladı. Başlığı terbiyesizce ve hakaretvari bulanlar, Ahmet Hakan'a tepki yağdırdı. Hürriyet'in yazarı bir kez daha TAKVİM'i yazınca Twitter'dan günün en çok konuşulanları arasına girdi. İşte o yorumlar:
Bir müptezelin hezeyanları...
Ahmet Hakan ağza alınmayacak sözler etmeye başladı!
Oruç tutup tutmak sizi ilgilendirir. Ancak her gün okuduğumuz izlediğimiz birinin aslında nasıl biri olduğunu bilmek bizim için önemliydi.
Sakin ol Ahmet! Topu topu patrona yalakalık olsun diye Ramazan'da kafa çektin ve deşifre oldun.
Sıkıntı yapma... Dominik başsavcısını göreve çağırdık...Malum bünyede kalan başka kimse yok...
Dert etme orucun kazası var. Ama patronu görünce bozduysan 61 gün!!!
Takvim ve Star Ahmet Hakan'ın sinirlerini iyice bozdu. Gerzek, sahtekar, şerefsiz, alçak gibi kelimeler geçirmeden yazamaz oldu. Projeksiyon.
Bugün bayram Ahmet. Patronun yatında istediğin gibi içip yiyebilirsin.
Atma Ahmet din kardeşiyiz!


KAYNAK:TAKVİM

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rahat ol adamım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN