BTK'dan soruşturma açıklaması

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanlığı, "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca görev yeri değiştirilen ve açığa alınan personel hakkında işe gelmediği için soruşturma açıldığına" dair haberlerin "baştan sona gerçek dışı, asılsız ve tamamen uydurma" olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 18.7.2015 21:09
BTK'dan soruşturma açıklaması
BTK'dan yapılan açıklamada, 17 Temmuz tarihli bazı basın yayın organlarında ve internet sitelerinde "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca görev yeri değiştirilen ve açığa alınan personel hakkında işe gelmediği için soruşturma açıldığına" dair haberlerin yer aldığı anımsatılarak, şöyle denildi:

"Paralel devlet yapılanmasına ait basın yayın organlarında yayınlanan bu haberler baştan sona gerçekdışı, asılsız ve tamamen uydurmadır. Adli merciler tarafından kriptolu telefonların yasa dışı dinlenmesi ve casusluk soruşturması kapsamında Kurumumuzun bazı personeli hakkında gözaltı kararı alınmıştır. Alınan gözaltı kararına rağmen iki personelin teslim olmadığı, mazeretsiz olarak mesaiye de gelmediği ve böylece kaçak durumuna düştüğü tespit edilmiştir. Teslim olmadığı halde mazeret bildirmeden mesaiye de gelmeyen iki personel hakkında, disiplin soruşturması açılmıştır. Başkanlığımızda konusu idari ya da adli suç teşkil etmeyen ve mevzuatta dayanağı olmayan hiçbir soruşturmanın açılması söz konusu olmamıştır. Konusu idari ya da adli suç teşkil eden fiilleri yaptığı tespit edilen personel hakkında, yasalar ve mevzuat hükümleri gereğince, yöneticilerin yetki ve sorumlulukları çerçevesinde gerekli işlemlerin yapılmasına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edilecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTK'dan soruşturma açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN