'ten '' skandalı

Dört yıldır Suriye'yi kan gölüne çeviren , Kadir Gecesi'nde kendi rejiminin kuklaları olan 'alim'lerle bir araya geldi. Esed'in kendi alimlerine "'ın yeni bir nüshasını" yazdıracağı konuşulurken Türkiye'deki Esed sempatizanı de bu saçmalığa alet oldu. Cumhuriyet'e göre 'yanlış yönlendirmelerin' önüne geçmek için Kur'an-ı Kerim'in yeni bir nüshası yazılabilir.

Giriş Tarihi: 18.7.2015 16:21 Güncelleme Tarihi: 18.7.2015 16:23
Cumhuriyet'ten 'Kur'an' skandalı
Daha önce de mevlüt okutmayı okumakla karıştırarak alay konusu olan , Suriye'nin eli kanlı diktatörü 'ı savunamyım derken din cahilliğini bir kez daha ortaya koydu. Esad'ın katliamlarına alkış tutan sözde alimlerle bir araya geldiğini aktaran Cumhuriyet, Kur'an'ın değiştirilemez olduğundan habersiz.

Esad'ın aleviliğine özel vurgu

Cumhuriyet haberi aynen şu cümlelerle okuyucularına aktardı: "Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Kur'an-ı Kerim'in 'gözden geçirilmiş' bir versiyonunu yayınlıyor." Haberin devamında Esad'ın "Alevi" oluşuna özel bir vurgu yapılıyor.

Kur'an-ı Kerim'in hiç bir şekilde değiştirilemeyeceği bütün Müslümanlar tarafından bilinirken Cumhuriyet'in bu haberi tepkilere neden oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet'ten 'Kur'an' skandalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN