Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eniştenin kaçağını görmezden geldi

CHP'li Belediye Başkanı İlgezdi'nin eniştesine ait kaçak binaya Büyükşehir Belediyesi'nin "mühürleme" kararına rağmen göz yumduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 18.7.2015
Eniştenin kaçağını görmezden geldi
Rant iddialarının bir numaralı adresi haline gelen Ataşehir'de, CHP'li Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin eniştesi Nurettin Şahin'e de destek verdiği ortaya çıktı. Küçükbakkalköy'de İlgezdi'nin ablasının eşi SGK emeklisi Şahin'e ait ticaret ve konut alanı olan arsada inşaat için Ataşehir Belediyesi 8 Eylül 2005'te yapı ruhsatı onayı verdi. İnşaatın 31 bin metrekarelik mevcut imarın üzerinde çıktığı ve 18 bin metrekare kaçak olduğu öne sürüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan incelemede, 2'nci ve 3'ncü bodrum katların önündeki alanın açığa çıkarıldığı, 3 bodrum katın da iskana dahil edildiği, projede otopark olan rampanın kullanıma açıldığı belirlendi. İmara aykırı olarak özel eğitim kurumuna hazırlanan inşaatın İstanbul İmar Yönetmeliği ve İmar Kanunu'na da aykırı olduğu belirlendi. "Yapı Tatil Tutanağı" tutulup inşaatın mühürlenmesi, onaylı projesindeki fonksiyonuna uygun hale getirilmesi için de Ataşehir Belediyesi'ne yazı yolladı.

GÖSTERMELİK KARAR

Ancak Ataşehir Belediyesi, hiçbir işlem yapmadı. 2008'de özel eğitim kurumu burada faaliyetlerine başladı. Ataşehir Belediyesi, kendisini kağıt üzerinde sağlama almak için ise 30 Mayıs 2011'de "Yapı Tatil Tutanağı" düzenledi. Belediye Encümeni de 28 Temmuz 2011'de yıkım kararı aldı, ama uygulamaya konulmadı.

Ver rezidansı al başkanlığı

Şişli Belediyesi'nde bayram öncesi işçi kıyımı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eniştenin kaçağını görmezden geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN