Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görgü tanığı 'taki patlamayı anlattı

'ta 27 kişinin ölümüne 100'den fazla kişinin de yaralanmasına sebep olan patlamanın görgü tanığı Kadir Ergün, olayı şu sözlerle anlattı;

Giriş Tarihi: 20.7.2015 14:05 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 15:13
Görgü tanığı Suruç'taki patlamayı anlattı

"Saat 12 sıralarından oldu. Olay yerine 100 metre uzaklıktaydım. Cenazeler hep paramparça olmuştu. Kelimelerle ifade etmek çok zor. İlk saldırı kültür merkezinde yapıldı. En az 15 cenaze var olay yerinde bekliyor. Kan ihtiyacımız var. Aşırı bir kan ihtiyacımız var. halkına çağrı yapılıyor. Herkes kan vermeye çağırılıyor. İkinci bir patlama olması ihtimali var."

İŞTE O ANLAR! TIKLAYIN!

"CESETLERİN ALTINDA KALDIM"
Görgü tanıklarından Garip Çelik şunları söyledi: "Basın açıklaması için gitmiştim. Gençler basın açıklaması yapacaktı. Hangi koşullarda kobaniye geçeceklerini anlatıyorlardı. Tam foto çekmeye çalışırken çok şiddetli bir patlama oldu. Cesetler her yere yayıldı. Cesetlerin altında kaldık o derece şiddetliydi. Tam basın açıklaması yapılırken oldu. Patlama diyoruz ama patlamanın şekli belli değil, canlı bomba olabilir. Bu daha önce tasarlanmış. İntihar saldırısı olabilir, çözemedik."

"ALTTAN ÜSTE DOĞRU PATLAMA OLDU"
"Gerçekten şok büyük bir kargaşa yaşandı. Kamera elimdeydi, insanlar şoka girdiler, sonra yaralılar taşınmaya başlandı. Ambulanslar çok geç geldi. Araçlar yaralıları almak istemedi, kargaşa çıktı. Polisler havaya ateş etti. İnsanlar ağlayarak geliyor. Sabah yolda kontrol yoktu ama sonra gelenler kontrol edildi alana gelirlerken. Planlanmış olabilir. Biz İstanbul'dan geldik. Dün yola çıkıp geldik. Amara Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yapılıyordu. Patlama olurken kameram açıktı çekim yapıyordu, alttan üste doğru patlama oldu. Mantık olarak poşet içinde veya yerde olması mantıklı gelmiyor, canlı bomba ihtimali var. Kitlenin tam ortasında oldu. İstanbul'dan birlikte geldiğim arkadaşlarım hayatını kaybetti."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görgü tanığı Suruç'taki patlamayı anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN