Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yargısız infaz yapıyorlar'

İşadamı Rıza Sarraf, Doğan Medya Grubu'nun kendisine yönelik karalama kampanyasının yargısız infaz olduğunu kaydetti

Giriş Tarihi: 20.7.2015
'Yargısız infaz yapıyorlar'
Avukatları aracılığıyla yazılı açıklama yapan işadamı Rıza Sarraf, 17 Aralık 2013 tarihinden bu yana, başta Doğan Grubu olmak üzere bazı medya kuruluşlarının aleyhinde sistemli şekilde karalama kampanyası yürüttüğünü bildirdi. Bu sürecin kendisini yasadışı dinleyen Paralel Yapı üyelerince başlatıldığını vurgulayan Sarraf, hakkındaki iddiaları şöyle yanıtladı:
Takvim gazetesinde 12 Temmuz 2015 tarihinde Doğan Medya Grubu'nun sahibi, yöneticileri ve yazarlarının bir teknede çekilmiş resmi yayımlandı. Köşe yazarı Ahmet Hakan, akabinde, tuhaf bir öfke ve kinle ahlaksızca şahsıma saldırmaya başladı. Oysa ben bu kişilerin o gün teknede olduklarını medyadan öğrendim.
Bu saldırılara 16 Temmuz 2015'de yanlı ve yanlış bilgilerden örülü bir raporu yasal olmayan yollarla ele geçirip manşetten yayımlayarak yeni bir halka eklediler. Aynı rapor Hürriyet'te bir kez daha saptırılmış ifadelerle yayımlandı. Kasıtlı raporu hazırlayan kişiyle ilgili yasal müracaatlarımızı yaptık. Raporların gerçek dışı olduğu resmi verilerle ispat edilecektir.
Kamuoyuna önemle belirtmek isterik ki Babek Zencani ile direkt ya da dolaylı hiçbir ortaklığım olmamıştır. İran'da bu kişi hakkında yürütülen soruşturmalarda adım geçmemiştir.
Bunun yanı sıra, İran'a yaptığım ve devam eden ticaretimin de suç olmadığı ortadadır.
Bana uygulanmak istenen yargısız infaz, hukuka aykırı dinlemeler, asılsız ihbarlar, sahte delil uydurmak gibi çeşitli ağır usulsüzlükler içeren bir soruşturma ile başlamıştır.
Hakaret etmeyi, iftira atmayı alışkanlık haline getiren kişi ve gruplarla mahkemeler huzurunda hesaplaşacağım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yargısız infaz yapıyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN