Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tepki ve kınama mesajı yağdı

'Saldırı ile topyekûn Türkiye hedef alınıyor'

Giriş Tarihi: 21.7.2015
Tepki ve kınama mesajı yağdı
BAŞBAKAN YARDIMCISI BÜLENT ARINÇ: Şanlıurfa Suruç'ta meydana gelen, ülkemizin güvenliği, istikrarı ve masum insanlarını hedef alan hain saldırıyı şiddetle lanetliyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralananlara acil şifalar, yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.
DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: Suruç'ta birlik ve dirliğimize karşı alçak terör saldırısını lanetliyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ÖMER ÇELİK: Bu, Türkiye'ye karşı yapılmış katliam amaçlı bir saldırı. Bu saldırı ile topyekun Türkiye hedef alınıyor. Bu saldırıya karşı her kesimden insanımızın,hepimizin et ve tırnak gibi bütünleşmesi lazım.

GIDA TARIM VE HAYVAN CILIK BAKANI MEHDİ EKER: Suriye sınırında böyle bir saldırının olması son derece anlamlı. İlgili kuruluşlar ayrıntılı şekilde çalışıyor. İnşallah en kısa zamanda failleri bulunur ve cezalandırılır. Hepimizi derinden üzern ve sarsan bir terörist saldırı...
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU: Suruç'taki hain saldırı yüreklerimizi yaktı. Gencecik evlatlarımızı kaybetmenin acısı tarifsiz. Terör ve onu besleyenleri lanetliyorum.
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: Kim olursa olsun, neye inanırsa inansın, hangi bahaneye sığınırsa sığınsın, insan hayatına kast eden canileri ve terörist hedefleri tartışmasız, amasız ve ön şartsız lanetliyorum. Ortadoğu'nun haritasını yeni baştan tanzimini vahşet projelerine sabitleyen odaklar Türkiye'yi Irak, Suriye, Lübnan ve Libya'ya dönüştürmek için olağanüstü nitelikli bir provokasyon içindedir.
AK PARTİ MERSİN MİLETVEKİLİ MUHSİN KIZILKAYA: Bugün, kendi siyasi kimliklerimizi bir tarafa bırakarak, teröre şiddete bombaya silaha karşı omuz omuza durmanın günüdür. Bu ateşin kıvılcımların buraya gelmemesi için bir şeyler yapmalıyız. Hepimiz el ele verip şiddetli bir karşı duruş sergilemeliyiz. Bu hepimize yapılmış bir saldırıdır.

DÜNYADAN BAŞSAĞLIĞI

RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN: (Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği mesajda) Barbarca gerçekleştirilen bu saldırıyı kınıyorum. Terörizme karşı tüm uluslararası toplumun koordineli olarak aktif bir şekilde çaba sarf etmesi gerekiyor. Hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim.

AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI İLHAM ALİYEV: (Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mesaj gönderdi) Aziz gardaşım. Bu facia nedeniyle kederinizi paylaşıyor, size, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına, tüm Türk halkına kendim ve Azerbaycan halkı adına taziye dileklerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum.

ERMENİSTAN CUMHURBAŞKANI SERJ SARKİSYAN: (Erdoğan'a mesajı) Terörün herhangi bir türünü şiddetle kınıyoruz. Meydana gelen olayla ilgili başsağlığı dileklerimi kabul edin.

BEYAZ SARAY SÖZCÜSÜ JOSH EARNEST: ABD, alçak terör saldırısını güçlü şekilde kınıyor. Türk hükümeti ve halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu, terör tehdidine karşı ortak savaşımızdaki kararlılığımızı tekrarlıyorum.

İNGİLTERE DIŞİŞLERİ BAKANI PHILIP HAMMOND: Suruç'ta çok sayıda masun insanın ölümüne neden olan korkunç saldırıyı kınıyorum. Birleşik Krallık, uluslararası ile yurt içi terörizmden kaynaklanan tehditle mücadelede Türk ortaklarıyla yakından çalışmaya devam edecektir.

FRANSA DIŞİŞLERİ BAKANI LAURENT FABIUS: Çok sayıda insanın ölümüne ve yaralanmasına yol açan ihtihar saldırısını şiddetle kınıyorum. Fransa, terörle mücadelede işbirliğimizin bir kez daha önemini gösteren bu saldırı karşısında Türkiye'nin yanındadır.

ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI FRANK WALTER STEINMEIER: Haberi aldığımda dehşete kapıldım. Failin özellikle gençleri hedef almasından ayrıca dehşete düştüm. Bu menfur eylemi şiddetle kınıyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye terörle mücadele önemli bir partner ülke.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tepki ve kınama mesajı yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN