Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'den istifasıyla ilgili konuştu

CHP İstanbul Milletvekili 'in dün Twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu. Özkes'in, CHP'li belediyelerde had safhaya çıkan yolsuzluklardan duyduğu rahatsızlıktan dolayı istifa ettiği iddia ediliyor.

Giriş Tarihi: 22.7.2015 13:44 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 13:47
İhsan Özkes CHP'den istifasıyla ilgili konuştu
İSTİFANIN NEDENİ YOLSUZLUKLAR

CHP'ye yakın kaynaklar 'in istifasının arka planında kamuoyunda büyük rahatsızlık uyandıran CHP'li ilçe belediyelerindeki yolsuzluklar olduğu belirtiyor. Yolsuzlukların Kemal Kılıçdaroğlu'na dayanması üzerine CHP liderinden bir açıklama yapmasını isteyen İhsan Özkes, beklenen açıklama gelmeyince parti toplantılarında açık bir şekilde rahatsızlığını dile getiriyordu. Ataşehir Belediyesi'nden sonra Beşiktaş'ta da yolsuzluk belgelerinin ortaya çıkması bardağı taşıran son damla oldu. Beşiktaş'taki iddialarla ilgili olarak parti yönetiminden bir açıklama gelmeyince İhsan Özkes CHP'den istifa etti.

İlhan Özkes, istifasına ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı. İstifa kararında herhangi bir değişiklik olmadığını, dilekçesini CHP Genel Merkezine ve Meclis Başkanlığına gönderdiğini ifade eden Özkes, gerekçesine ilişkin ortaya atılan iddiaları da basından takip ettiğini söyledi.

45 DAKİKA GÖRÜŞTÜLER
Genel Merkez yönetiminden, Parti Meclisi üyeliğinden istifa etmesi yönünde talep geldiği ve bunun üzerine istifa kararı aldığı yönünündeki iddiaların tamamen asılsız olduğunu belirten Özkes, "Ben Genel Başkanımızla 45 dakika kadar oturdum, konuştum, görüştük bazı konuları. Fakat asla Parti Meclisi ile alakalı bir durum telaffuz edilmediği gibi ima dahi edilmedi" dedi.

KILIÇDAROĞLU İKNA EDEMEDİ
İstifa niyetini ve buna ilişkin gerekçelerini aktardığında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorunların çözümünde sabırlı olmasını istediğini kaydeden Özkes, "İstifamı asla istemedi. Ben istifa sinyallerini verdiğimde istifa etmememi ifade eden cümleler kullandı" değerlendirmesinde bulundu.

YARIN AÇIKLAMA YAPACAK
Özkes, istifasının gerekçesine ilişkin yarın bir açıklama yapmayı planladığını bildirdi.

İSTİFA BASKISI İDDİALARI
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi (PM) yedek üyelerinin ilk sırasında yer alan Hakkı Süha Okay'ın PM'ye alınması için İhsan Özkes'in istifasını istediği, kurultayda en yüksek oyu olan Özkes'in de bu talebe kızarak partiden istifa ettiği iddia edilmişti.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, CHP'den istifa etti

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhsan Özkes CHP'den istifasıyla ilgili konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN