Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuzağa düşürülen gencecik canlar yürekleri yaktı

Hain saldırıya kurban gidenlerin çoğu üniversiteli gençler. HDP ve illegal sol örgütlerin sempatizan ağına düşen gençler ailelerinden habersiz Suruç'a gitmiş

Giriş Tarihi: 22.7.2015
Tuzağa düşürülen gencecik canlar yürekleri yaktı
Şanlıurfa Suruç'taki hain saldırı ardında Türkiye'nin dört bir yanından gelen yürek burkan hikâyeler bıraktı. Ölenler arasında 17 yaşında Antalya'dan gelen de var, 65 yaşında Sinop'tan gelen de... Güzel sanatlar ve hukuk öğrencisi de... Çoğu 20'li yaşlardaki gençlerin ardından gözyaşları sel oldu.

İŞTE SURUÇ'TAKİ PATLAMANIN DETAYLARI!!! TIKLAYIN


Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencisi Hatice Ezgi Saadet'in (20) Ümraniye'deki evine ateş düştü. Ezgi'nin anne ve babası acı haberi alır almaz kızlarının cenazesi için Gaziantep'e gitti. Muğla'daki Tlos Antik Kenti kazılarında stajyer olarak yer alan Saadet'in Suruç'a gitmeden önce arkadaşlarıyla Kadıköy'deki basın açıklamasına katıldığı görüntüler de ortaya çıktı. Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu yazılı önlük bulunan Saadet'in en önde pankart tuttuğu görüldü.
CHP Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Yasemin Boyraz'ın annesi Nazegül Boyraz de saldırıda yaşamını yitirdi. Kız kardeşinin 4 çocuk annesi olduğunu belirten Rıza Şeker, "2 ay önce İstanbul'da görüştük. Oraya gittiğinden haberim yoktu" dedi.
HDP'nin Bursa Milletvekili adayı olan Metin Kılıç da saldırıda ölen HDP Parti Meclisi üyesi olan eşi Ferdane Kılıç ile oğlu Nartan Kılıç'ın cenazelerini Gaziantep Adli Tıp Kurumu'ndan aldı. Bursa'ya getirilecek cenazeler, yarın toprağa verilecek. Bu arada, patlamada yaralandığı bildirilen Kılıç'ın kızı Sinem Kılıç'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve babasıyla birlikte cenazeleri teslim aldığı öğrenildi.

SURUÇ'TAKİ PATLAMAYA SOSYAL MEDYADAN BÜYÜK TEPKİ!!! TIKLAYIN

Saldırıda ölen Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Nuray Koşan'ın sosyal paylaşım sitesinden en son olarak içinde acıklı ifadeler bulunan Hüsnü Arkan'ın "Nereye Uçar Turnalar" adlı şarkısını paylaşması yürek burktu. Koşan'ın cenazesi memleketi Bursa'nın Mudanya ilçesine, sınıf arkadaşı Nazlı Akyürek'in cenazesi ise memleketi Sakarya'nın Karasu ilçesine gönderilecek. Koşan'ın babası Ali Koçan "Kızıma oraya gitmemesi için çok ısrar ettim. Bana, 'çocuklara oyuncak dağıtıp kütüphane yapmaya gidiyorum' oldu" diye konuştu.
Ölenlerin arasında yer alan Koray Çapoğlu ise birçok eylemde elinde Trabzonspor bayrağı ile görüntülenmişti. Çapoğlu pazar günü Kadıköy'den Suruç'a hareket ederkenki görüntüleri kameralara yansıyan Çapoğlu'nun elinde yine Trabzonspor bayrağı vardı.

SURUÇ'TA HAYATINI KAYBEDENLERİN YÜREK BURKAN HİKAYELERİ!!! TIKLAYIN

Saldırıda, Samsun'dan Aydan Ezgi Şalcı (21) ve Ali Can Vural (19) da öldü. Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Samsun İl Başkanı Murat Çepni, 32 kişinin yaşamını yitirdiği katliamda, Samsun'dan giden 3 kişinin de yaralandığını söyledi. Şalcı ailesinin, kızıl saçlı olan kızları Aydan Ezgi Şalcı'yı olaydan hemen sonra paylaşılan ceset fotoğraflarında yerde yatarken görüp acı haberi aldığı ortaya çıktı.
Patlamada can veren üniversite öğrencisi Uğur Özkan'ın (26) Şırnak'ın Cizre ilçesindeki evine de ateş düştü. Komşuları, Uğur Özkan'ın gözyaşı döken annesi Keriman ve ablası Hatice Özkan'ı teselli etmeye çalıştı.
Hayatını kaybedenlerden birinin de Hakkari Yüksekovalı İngilizce öğretmeni Süleyman Aksu (28) olduğu belirlendi.
Ölenler arasında Vanlı üniversite öğrencisi Yunus Emre Şen (22) de bulunuyordu. Babası TIR şoförü olan, 6 çocuklu aileye mensup Şen'in ölümü üzüntü yarattı.
Ölen 32 kişi içinde en yaşlısı ise 62 yaşındaki Cemil Yıldız. Yıldız, 7 Haziran seçimlerinde HDP'nin Sinop 1. sıra milletvekili adayıydı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Tuzağa düşürülen gencecik canlar yürekleri yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN