Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Elde silahla çözüm süreci yürümez'

Bakanlar Kurulu, Suruç katliamı ve PKK infazlarını görüştü. Bülent Arınç: 'Hem terör eylemi yapacağız, hem de çözüm süreci lafta devam etsin' diyorlarsa bu mümkün değil

Giriş Tarihi: 23.7.2015
'Elde silahla çözüm süreci yürümez'
Bakanlar Kurulu, Suruç katliamı ve PKK'nın kanlı infazları gündemiyle toplandı. Çankaya Köşkü'nde 7.5 saat süren toplantıda alınan kritik kararları Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç açıkladı. DAEŞ tehdidine karşı teröristlerin geçiş noktalarına fiziki güvenlik sistemi kurulacağını bildiren Arınç, HDP ve PKK'yı da uyardı: Elde silah çözüm olmaz... İşte Arınç'ın açıklamalarından önemli satır başları:
SÜREÇ RASYONEL ŞEKİLDE DEVAM EDECEK: Çözüm süreci demek, bütün terör eylemlerinin devam etmesi, buna göz yumulması demek değildir. Bunu herkes böyle bilsin. 'Hem terör eylemi yapacağız hem de çözüm süreci lafta devam etsin' diyorlarsa böyle bir şey mümkün değil. Bununla birlikte, çözüm sürecinin rasyonel bir şekilde devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Kamu düzeni ve güvenliğinde sıkıntı olduğu takdirde çözüm sürecinin yürümesi mümkün değildir.
PKK'NIN YAN ÖRGÜTLERİ: Hem Selahattin Demirtaş'ın hem Figen Yüksekdağ'ın yaptığı açıklamalar, HDP'nin hala örgütle iç içe geçmiş bir siyasi unsur olduğunu göstermektedir. Eş başkan denilen kişi "biz sırtımızı PYD'ye, YGP'ye yaslıyoruz" diyebiliyor. Bunların hepsi PKK'nın yan örgütleridir.
ŞEHİT EDİLEN POLİSLER: Polislerimizle ilgili olarak da PKK bağlantısı olduğu bilinen 'Apocu fedai timi' üstlendiklerini biliyorsunuz. Hem istihbaratımız tarafından hem de güvenlik güçlerimiz tarafından süratle araştırılıyor. Eylemleri yapanlara karşılığı acımasız bir şekilde verilecektir.

BELEDİYE POLİSE İZİN VERMEMİŞ: Bombacı Amara Kültür Merkezi'ne nasıl girmiş, nasıl sızmış patlayıcı maddeyi ağacın da ortadan yarılmasına yol açacak şekilde nasıl patlatmıştır. Suruç Belediyesi'ne ait güvenlik kameraları 10 aydır kullanılamaz durumda. Güvenlik kamerası olmayan yerde belediye polisin arama yapmasına izin vermiyor.
ALÇAKÇA BİR YALAN: "(DAEŞ'e karşı Türkiye Hükümeti yeterli mücadeleyi yapmıyor) algısı üzerinden propaganda amaçlı, fevkalade etkili bir kampanya yürütülmektedir. Bu alçakça bir yalandır. DAEŞ, Türkiye'nin lanetlediği bir terör örgütüdür.
HDP'LİLER NEDEN YOKTU: Polis yoktu diyenlere soruyorum; Allah korusun ölenler içinde ne belediyeden ne de HDP'den bir yetkili var. Suruç'ta her gün 3 açıklama oluyor. Hepsini yapanlar da HDP yöneticileri. Acaba bu grubun içerisine neden gelmediler. Bunların uzakta bırakıldıkları, bilerek içlerine özel olarak sokulmadıkları da ayrı bir istihbarat konusu. Bunların cevabını bulacağız.
KATİL DİYEN SOYSUZLAR: Niye orada yoklardı. 'Asker yoktu, hükümet neredeydi, katil Erdoğan' diye hakaret yağdıran soysuzlara karşı herkes dikkatli olmalıdır.
SINIRA YENİ GÜVENLİK SİSTEMİ: Sınırda fiziki güvenlik sistemi kurulacak. DAEŞ'in bulunduğu yerlere göre sınır güvenlik sistemimiz takviye edilecektir. Sadece teröristlerin giriş çıkışlarını engelleyecek, insani amaçlı geçişleri kolaylaştırabilecek, yabancı savaşçıları engelleyecek bir çalışma.
FAYDA GÖRMÜYORUZ: (Demirtaş'ın olağanüstü toplantı çağrısı) TBMM'nin olağanüstü toplantıya çağrılmasında bir fayda görmüyoruz. Bir ricada bulunmak istiyorum. 4 partinin ortak deklarasyon ile terörün lanetlenmesi. HDP de imza koysun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Elde silahla çözüm süreci yürümez'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN