Paralel medyanın son oyunu: Öldürülebiliriz!

Paralel medyanın vukuatları sürüyor... İngilizce yayın yapan Today's Zaman'ın Flemenkçe mesaj paylaşımında bulunduğu Twitter'daki hesabından skandal 2 mesaj gönderildi.

Giriş Tarihi: 24.7.2015 21:17
Paralel medyanın son oyunu: Öldürülebiliriz!
Devletin kılcal damarlarına sızma girişimi tespit edilen paralel yapının vukuatları sürüyor. Dün bir askerimizin şehit edilmesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin IŞİD hedeflerine yaptığı operasyon, ulusal basının neredeyse tamamında manşet olurken, Paralel medyanın amiral gemilerinden Today's Zaman, bu haberi ilk sayfasına taşımaya değer görmedi. Öteden beri "Türkiye, IŞİD'e destek veriyor" algı değirmenine, attığı manşetlerle su taşıyan Today's Zaman, bu kez Twitter'da Flemenkçe paylaşımlarda bulundukları "@ZamanVandaag" hesabından skandal iki mesaj paylaştı.

SKANDAL PAYLAŞIM

Takipçileri ile paylaşılan ilk tweette "Polislere yapılan saldırıdan sonra Diyarbakır'da 17 kişi gözaltına alındı." denildi, ikinci tweette ise "Zaman Genel Yayın Yönetmeni: Burası Türkiye, öldürülebiliriz..." cümlesi paylaşıldı.

'YENİ ALGI YÖNETİMİ'

17-25 Aralık darbe girişimini en önde savunanlardan birisi olan pararlel medya, hükümeti devirme girişiminden eli boş dönmüştü.Sonrasında ise Türkiye ve hükümeti her fırsatta IŞİD terör örgütüne destek veriyormuş gibi göstermeye yönelik, haberler yapmış, manşetler atmaktan geri durmamıştı. 7 Haziran seçimleri öncesi de gazetenin Genel yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı birçok benzemez ile bir araya gelmişti. Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile yaptığı gizli görüşmenin fotoğrafları basına yansımış, Türk Solu Dergisi'nin Yayın Yönetmeni Gökçe Fırat ile yemekteki koyu sohbeti haberlere konu olmuştu. Türkiye'nin son 72 saattir yaşadığı sıcak gündemi fırsat bilen Dumanlı'nın, bu skandal paylaşımla bir başka algı operasyonuna mühimmat taşıma gayreti içine girdiği değerlendiriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel medyanın son oyunu: Öldürülebiliriz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN