PKK'dan çocuk istismarı!

PKK terör örgütünün "Küçük Fedailer" ismini verdiği çok küçük yaşlardaki çocukların polislerle çatıştırıldığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 25.7.2015 23:09
PKK'dan çocuk istismarı!
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'nın kamplarına yönelik gerçekleştirdiği operasyonların ardından, PKK terör örgütü şehirleri karıştırma girişimlerine hız verdi.
Bu akşam sosyal medyada paylaşılan ve Cizre'de çekildiği iddia edilen bir görüntüyse, PKK terör örgütünün hain planını bir kez daha gözler önüne serdi.

Savaştığı bölgelerde de 15-18 yaş aralığındaki çocukları en ön saflara iten PKK, şehirlerde de çocukların ellerine molotof vererek önlere göndermeye başladı.

PKK'ya yakın hesapların paylaştığı bilgilere göre, "Küçük Fedailer" isimlerini verdikleri çocuklar, Cizre'de polise çatıştırılıyor.PKK'nın çatışmalarda kaybettiği militan kaybını Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşayan çocukları kaçırarak kapatmaya çalıştığı belirtilmişti.

Kaynaklar çoğunluğu 15-18 yaş aralığında olan çocukların "Kürt Koridoru kurulacak", "Özerk bölge olacak" diyerek kandırdıkları ya da başka yollarla kaçırdığı ifade edilmişti.

Kaçırılan çocukların sayısının son 7 ayda 5 bine ulaştığı belirtilirken, örgütün çocuklara 3 haftalık hızlandırılmış çatışma eğitimi verip ateşin ortasına attığı öğrenilmişti.

Ardından ise çocukların Suriye'deki Rojava ve Kuzey Irak'taki Şengal bölgelerine gönderildiği ve ön saflarda savaştırıldıkları belirlenmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'dan çocuk istismarı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN