Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP ve KCK terör örgütüyle ilgili skandal iddia

Twitter fenomeni Kuşçubaşı Eşref, HDP'li vekillerin hepsine KCK tarafından danışman atandığını, hatta şoförlerinin bile KCK tarafından verildiğini iddia etti.

Giriş Tarihi: 26.7.2015 01:46
HDP ve KCK terör örgütüyle ilgili skandal iddia
Yaptığı deşifreler ve verdiği bilgilerle fenomen olan Twitter hesabı Kuşçubaşı Eşref yine çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.
PKK terör örgütünün şehir yapılanması olan KCK terör örgütünün HDP'yi kontrolü altına aldığını iddia eden Kuşçubaşı, "KCK, 80 HDP'li milletvekiline birer danışman atadı. Amaçları kontrol mekanizmasını sağlamak." derken, 80 HDP'li vekilin şoförlerinin bile KCK tarafından atandığını söyledi.

HDP'li vekillerden bazılarının kendi danışmanlarını atadığını söyleyen Kuşçubaşı, kendi atadıkları danışmanların istifa ettirildiğini iddia ederken, Bursa Milletvekili'nin gazeteci danışmanını örnek gösterdi.

Kuşçubaşı, verdiği tüm bu bilgilerin ardından, "Soralım KCK'nın yönettiği HDP bir parti midir, HDP'li vekiller ise milletvekili midir?" dedi.


KCK AÇIKLAMA YAPMIŞTI, DEMİRTAŞ AÇIKLIK GETİRMİŞTİ
Kuşçubaşı'nın iddialarının ardından 13 Temmuz tarihinde yaptığı açıklamalar akla geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, KCK'nın, 'ateşkes bitti' olarak yorumlanan son açıklaması sorulmuş, Demirtaş ise, "KCK'nin yaptığı açıklamadan da biz şunu anladık. Tümüyle ateşkesin bitmesi durumundan söz etmiyorlar bu açıklamada. Fakat ateşkes karşılıklı olmalıdır. İhlal eden askeri baraj yol yapımları durması gerektiği, durmazsa misilleme yapacağı diye okuduk biz." demişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP ve KCK terör örgütüyle ilgili skandal iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN