Terör yuvaları birer birer kurutuluyor

Terör örgütlerine karşı topyekûn mücadeleye kararlılıkla devam eden emniyet güçleri dün de 25 ilde operasyonlar düzenledi. DAEŞ, PKK, DHKP-C ve ML KP terör örgütü mensubu 590 kişi gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 26.7.2015
Terör yuvaları birer birer kurutuluyor
Türkiye terör örgütleriyle topyekün mücadeleye kararlı bir şekilde devam ediyor. DAEŞ, PKK, DHKP-C ve MLKP mensuplarına karşı önceki gece ve dün sabah 25 ilde yapılan operasyonlarda 590 kişi gözaltına alındı. Konya'daki operasyonda DAEŞ'in canlı bomba listesindeki bir kadın da yakalandı. İşte il il yapılan operasyonlar:
İSTANBUL: 27 ilçede yapılan operasyonlar dün de devam etti. Beyoğlu'nda çeşitli adreslere helikopter destekli eş zamanlı operasyon düzenlendi. Çok sayıda kişi gözaltına alındı. Önceki gün yapılan operasyonda gözaltına alınan ve aralarında 'Ebu Hanzala' ismiyle bilinen DAEŞ üyesi Halis Bayancuk'un da olduğu kişiler dün sağlık kontrolünden geçirildi. Gözaltına alınan Rusya vatandaşı Abdulla Abdullayev'in ise DAEŞ'in üst düzey yöneticisi olduğu, yurtdışından gelen militanları Irak ve Suriye'deki kamplara yönlendirdiği ortaya çıktı.
İZMİR: Menemen'de YDG/H'ye yönelik operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildiği, 5 kişinin arandığı belirtildi.
DİYARBAKIR: İl merkezi ile Bismil, Ergani, Silvan ve Lice ilçelerinde 90 adrese düzenlenen operasyonlarda toplam 53 kişi gözaltına alındı. 4 tabanca, 3 tüfek, 4 şarjör, 60 fişek, 77 kartuş, 2 pala, örgütsel doküman ele geçirildi.
BATMAN: YDG-H'ye yönelik operasyonlarda yaşları 15-17 arasında değişen 11 kişiyi gözaltına alındı.
TUNCELİ: PKK operasyonu ile gözaltına alınan 5 kişinin örgütün dağ kadrosunun verdiği talimatlar doğrultusunda şehir merkezinde faaliyet yürüterek örgüte malzeme temin ettikleri tespit edildi.
Antalya: Terör örgütü MLKP alt yapılanması Türkiye ve Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü'ne (TKKKÖ) yönelik operasyonda, 13 kişi gözaltına alındı. Manavgat'ta yakalanan Özlem Y., Suruç'taki intihar saldırısı ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklandı.
ADANA: YDG/H ile DAEŞ mensuplarına yönelik düzenlenen helikopter destekli operasyonda 54 kişi gözaltına alındı. 2 günde yapılan operasyonda gözaltına alınan kişi sayısı 89'a yükseldi.
ERZİNCAN: 8 kişi gözaltına alındı.
MARDİN: .Kızıltepe, Midyat ve Nusaybin ilçelerinde gerçekleştirilen baskında, aralarında kapatılan HADEP'in eski Nusaybin İlçe Başkanı Hasan B.'nin de bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı.
SİİRT: 5 PKK'lı gözaltına alındı.
VAN: YDG/H'ye yönelik operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.
HAKKARİ: Yüksekova'da YDG-H üyesi 9 kişi gözaltına alındı.
ADIYAMAN: Yol kapatarak ateş yakıp polise taş ve molotof attıkları iddiasıyla 15 kişi gözaltına alındı.
MUŞ: PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H'ye yönelik operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.
AĞRI: PKK /KCK ile gençlik örgütü YDG-H'ye yönelik yapılan operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.
ELAZIĞ: DAEŞ ve PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik yapılan operasyonlarda 16 şüpheli gözaltında alındı.
KOCAELİ: 7 DHKP- C'li yakalandı.
ŞANLIURFA: Özel harekat timlerinin de de steğiyle PKK, KCK ve IŞİD'e yönelik olarak 89 ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda, aralarında KCK Şanlıurfa sorumlusu Ferit Y.'nin de bulunduğu 56 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildi.
NAZİLLİ:
DAEŞ üyesi olduğu iddia edilen A.A. (32) gözaltına alındı.

CANLI BOMBA LİSTESİNDEN...

DAEŞ terör örgütüne yönelik Konya ve Manisa'daki operasyonlarda, gözaltı listesindeki 51 kişiden 1'i kadın 16 zanlı yakalandı. DAEŞ'in 3 kadın canlı bombası listesinde adı geçtiği öne sürülen F.K.(35) Konya'daki evinde gözaltına alındı. İki çocuk annesi F.K.'nin kardeşinin Suriye'de çatışmada hayatını kaybettiği ve teknik takibe takılan görüşmelerinde "Kardeşlerimin kanını yerde bırakmayacağım, gidip hepsini öldürmek istiyorum" gibi konuşmalar yaptığı iddia edildi. Örgütün Konya'da sözde medrese olarak kullandığı 2 adreste de birçok örgütsel doküman ve dijital verilere el konuldu.

EĞİTİM-SEN PKK'LI TEDAVİ MERKEZİNE DÖNMÜŞ!

Başkent Ankara'da terör örgütleri DAEŞ ve PKK'ya yönelik operasyonlarda 10'u yabancı uyruklu 26 kişi yakalandı. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası'nın (Eğitim-Sen) genel merkezine polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 10'u yaralı toplam 12 kişi gözaltına alındı. Zanlıların Kobani'de girdikleri çatışmada yaralandıkları ve Eğitim-Sen binasında tedavi edildikleri belirtildi. Durumu kritik olan 3 yaralı ise Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yapılan aramada çok sayıda tıbbi malzeme ve örgütsel doküman ele geçti.

HDP AYDIN İL BAŞKANI PKK AVUKATLIĞINA SOYUNDU

Aydın'da terör örgütü PKK üyesi olduğu iddiasıyla 19 kişi yapılan baskınlarla gözaltına alındı. Şüphelilerin yakınları emniyete akın etti. HDP Aydın İl Eş Başkanı Pınar Akpınar'ın tavrı ve açıklamaları şaşırttı. Emniyete gelen Akpınar adeta bir avukat edasıyla gözaltına alınanların suçsuz olduğunu savundu. Akpınar, 'Kürdistan' diye nitelendirdiği bölgeye Türkiye tarafından bomba yağdırıldığın söyleyerek "Aydın'da arkadaşlarımızın gözaltına alınmasının nedeni, sözde akşam ankesörlü bir telefondan gelen ihbara göre bu kişilerin polise ve jandarmaya taş atacağı bilgisi. Bundan dolayı evler basılarak arkadaşlarımız gözaltına alındı. Gerisi Emniyetin kendi düzmece bir ifadesi. Arkadaşlarımızı sonuna kadar bekleyeceğiz" gibi PKK sempatizanlığını açıkça ortaya koyan ifadelerde bulundu.

Deniz DERİN-Halit TURAN-Ziya RAMOĞLU-Selim ÇAKMAKÇI-Ahmet KAVAK-Ahmet AKKUŞ-Barış ARSLAN - Mehmet YILDIRIM - Talat ÖZTUZSUZ - Ercan TOPAÇ - Mustafa KAYA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör yuvaları birer birer kurutuluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN