Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birlik Haber-Sen'de Genel Kurul heyecanı

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sendikalardan Birlik Haber-Sen’in 5.Olağan Kongresi bu hafta gerçekleştirilecek. Kongre öncesi Ankara Genç Memur-Sen İl Başkanlığı ve Ankara Birlik Haber-Sen Şube başkanlığı görevini yürüten Ali Yaz Genel Başkanlık için adaylığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 28.7.2015 13:41 Güncelleme Tarihi: 28.7.2015 13:42
Birlik Haber-Sen'de Genel Kurul heyecanı
Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sendikalardan Birlik Haber-Sen'in 5.Olağan Kongresi bu hafta gerçekleştirilecek. Kongre öncesi Ankara Genç Memur-Sen İl Başkanlığı ve Ankara Birlik Haber-Sen Şube başkanlığı görevini yürüten Ali Yaz Genel Başkanlık için adaylığını açıkladı.

Genel Başkan Adayı Ali Yaz, yaptığı açıklamada "Ülkemizin İlk kısa vadeli hedefi demokratik, bağımsız, baskılardan uzak bir Türkiyedir. Bizimde en kısa vadeli ve sürekli ilk adımımız, sorumlu olduğumuz iş kolundaki tüm kurum ve kuruluşlarda çalışanlara en yakın platform olan Birlik Haber-Sen'i; Memur-Sen dokusuyla iç içe girmiş, içeride veya dışarıda her daim demokratik, şeffaf, baskıdan uzak, bağımsız, her zaman ve her yerde mücadele eden, söz konusu mazlum olunca ikinci kez düşünmeden atılması gereken ilk adımı atan bir yönetim anlayışı ile daima üyelerine ve çalışanlara hizmet etmek olacaktır" dedi.

STATÜKONUN KARŞISINDA ŞİMDİ YENİLENME VAKTİ

Ali Yaz, gerek Konfederasyon gerekse Birlik Haber-Sen'de bugüne kadar aldığı görev ve sorumlulukları işaret ederek bugünden sonra da Yeni Türkiye'nin vizyon ve misyonuyla gelişme ve ilerleme odaklı gayretler ve mücadelelerde bulunarak bir çok sorunu çözebileceklerini belirtti. Kimsenin öteki olmayacağı, tabandan alınan güç ve destek ile birlikte hakiki bir sendikal duruşun muhakkak başarıya ulaşacağı vurgusunu yapan Genel Başkan adayı Ali Yaz, kazanımları tüm çalışanların hak ve menfaati yönünde süreklilik arz edecek hale getirme azminden imtina edilemeyeceğini ifade ederek; yeni bir solukla, statükonun karşısında şimdi yenilenme vaktinin geldiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlik Haber-Sen'de Genel Kurul heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN