Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'li Zeydan'ın açıklamasına tepki

Diyarbakır'daki gösterilerde yaşamını yitiren Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz, HDP'li Zeydan'ın PKK ile ilgili açıklamasına tepki göstererek "Bunların gülü kurşundur" dedi.

Giriş Tarihi: 28.7.2015 02:03 Güncelleme Tarihi: 28.7.2015 09:41
HDP'li Zeydan'ın açıklamasına tepki
HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ın terör örgütü PKK ile ilgili açıklaması tepki çekti.

Hasan Gökgöz'ün babası Mehmet Gökgöz, terör örgütü PKK mensuplarının oğlunu katlettiklerini anımsattı.

Teröristlerin yaptıkları saldırılar nedeniyle çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiğini ve yaralandığını vurgulayan Gökgöz, "Eğer gül buysa biz bunu kabul etmiyoruz. İlk önce gelsin benim oğlumun evini güllük gülistana çevirsin" dedi.

HDP'li vekilden skandal ifadeler

"BUNLARIN GÜLÜ KURŞUNDUR"

Gökgöz, HDP'lilerin terörist saldırıları kınamadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bunların gülü kurşundur. Eğer kurşun değilse o gençler niye toprağın altındalar. Bu gençlerin hesabını kim verecek. Ceylanpınar'da yatağında infaz ettin, 'trafik kazası var' diye polisi çağırdın infaz ettin. Ambulansı kaçırıyorsun oysa ambulans seni de beni de taşıyor. Vatani görevini yapan askere pusu kurup, bombaladın. Allah'tan korkmuyor musunuz? Öldürmekle kimseyi bitiremezsiniz. Bitecek olan varsa, o da sensin. Çünkü senin tutunacak dalın yok."

Kürt baronların Diyarbakır'ı

"BİZ ONLARA İNANMIYORUZ"

Gökgöz, terör örgütü mensupları ile şehirdeki uzantılarının saldırıları ve eylemleri nedeniyle esnafın iş yerini kapatmak durumunda kaldığını belirterek, şunları söyledi:

"Dükkanları yakıp yıkıyorlar, milleti tehdit ediyorlar. Biz onlara inanmıyoruz. Şehrin halini görün hiçbir hizmet yok. Seçim zamanında sokakta çöpçü bile yoktu. Belediye çalışanları yürüyüşe gidiyor, mitinge katılıyorlardı. Bazılarına (Neredesiniz sokaklar berbat bir halde) dedim. 'Ne yapalım mecburen yürüyüşe, mitinglere gidiyoruz, gitmezsek bizi işten atarlar.' yanıtını verdiler. Biz PKK'dan tehdit, zorbalık ve kaostan başka bir şey görmedik bizi kandırmasınlar."

"ZULMÜ HOŞGÖREN BU ANLAYIŞI KINIYORUM"

Turan Yavaş 'ın kardeşi Kenan Yavaş ise PKK'nın kuruluşundan bu yana özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan Kürt vatandaşlara baskı ve şiddet uygulayarak, her türlü zulmü yaptığını söyledi.

Yavaş, "6-8 Ekim olaylarında canlarına kıydığınız ve mallarını yağmaladığınız Kürtlere kurşun ve gözyaşı yerine birer gül takdim etseydiniz o zaman sizin bu iddianız belki yerini bulurdu. Bu halkın canına malına kast edenlerin barış getireceğine inanacak kadar zavallı, kör ve zulmü hoşgören bu anlayışı kınıyorum. PKK kuruluşundan bu yana özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan Kürt vatandaşlara baskı ve şiddet uygulayarak her türlü zulmü reva görmüştür" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'li Zeydan'ın açıklamasına tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN