Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu TBMM grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu...

Giriş Tarihi: 29.7.2015 12:20 Güncelleme Tarihi: 29.7.2015 13:47
Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- 20 Temmuz'dan itibaren DAEŞ, PKK ve DHKP-C devletimizi ve milletimizi hedef alarak saldırmıştır.

- DAEŞ saldırısının olduğu gün PKK da saldırıya geçmiştir.

- Şehit ailerine sesleniyorum, acınız acımızdır. Şehitlerimizin emanetini kararlı bir şekilde omuzlarımızda taşıyacağız

7 Haziran 28 Temmuz arasında 50 terör olayı gerçekleşti. 11 güvenlik görevimiz şehit edildi. 15 baraja saldırı düzenlendi. 315 araç yakılmasıyla karşı karşıya kaldık. 7 temmuzda polisimizin şehaditiyle ortaya çıktı. DEAŞ, PKK, DHKP-C eş zamanlı milletimizi aldı. Suruç'ta DEAŞ'ın saldırısıyla 32 vatandaşımızı katledildi. Hemen tedbirlerimizi aldık. Onları ziyaret ederek yanlarında olduğumuzu söyledik. Tam biz DEAŞ'a karşı nasıl önlem alacağımızı düşünerek bu sefer PKK Adıyaman'da bir uzman çavuşumuzu şehit etti. DEAŞ'ın saldırısının olduğu gün PKK'da ülkemize karşı bir saldırı başlattı.

BUNUN HESABINI VERECEKLER

İki gün sonra Ceylanpınar'da iki polis memurumuz uyurken şehit edildiler. PKK'nın telsiz konuşmalarından bu katliamı onların yaptığını tespit ettik. İstanbul'da yüzleri maskeli şekilde DHKP-C ortaya çıktı. 23 Temmuz'da Diyarbakır'da bir polisimizi uzun namlulu silahlarla şehit ettiler.

Bugün bile barıştan bahsedenler var ya bunun hesabını verecekler.

ONLARDAN BİR KINAMA DUYDUNUZ MU?

İstanbul'da DHKP-C'ye, Diyarbakır'da PKK'ya yönelmişken, Kilis'te DEAŞ bir askerimizi şehit etti. Perde gerisinde birileri üç örgütü bizim üstümüze saldı. Oturduk bir değerlendirme yaptık. Ve daha sonrada operasyonların başlamasından itibaren PKK'nın bu saldırıları devam etti. Erzurum'da üç sağlık görevlimiz ve ambulans kaçırıldu. 24 Temmuz'da Lice'de askerimiz kaçırıldı. Kamyonlar yakıldı. İstanbul'da DHKP-C polisimizi şehit ettiler.

Türkiye hedef alındı. Birinci hedef demokrasimizdir. Türkiye demokrasisi tehdit edildiği için daha ilk gün tüm liderlere ortak deklarosyon çağrısında bulundum. Çağrımız CHP dışında yanıt bulmadı. Şimdi barış çağrısında bulunanlara özellikle HDP yetkililerine soruyorum; neredeydiler? Kandil'den alacakları talimatı bekliyorlardı. Madem talimat aldıkları bir yer var gerektiği yerde talimat aldıkları yeri cezalandırırız.

Bu üç terör örgütü aynı anda bizim hükümet kurma çabamızı sabote etmeye çalışıyorlar. Bu demokrasimize yönelik bir saldırıdır.

HER BEDELİ ÖDEMEYE HAZIRIZ


Türkiye'nin kamu düzeni. Öyle bir hava estirmeye çalıştırıyorlar ki Türkiye'de güvenlik yok, kontrol yok. Şunu bilsinler Allah bize ömür verdiği an içinde bu emanet için elimizden geleni yaparız. Türkiye'de yönetim boşluğu yoktur. Her türlü bedeli ödemeye hazırız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN