olağanüstü toplandı

Giriş Tarihi: 29.7.2015 15:17 Güncelleme Tarihi: 29.7.2015 15:20
TBMM olağanüstü toplandı

bugün gündemiyle CHP'nin olağanüstü toplantı çağrısı üzerine CHP'li Meclis Başkanvekili Şafak Pavey'in başkanlığında toplandı. Başbakan Davutoğlu, toplantıya katılacaklarını ve son terör olayları ile operasyonlar hakkında Meclis'i bilgilendireceklerini açıklamıştı.

Canlı yayın

Genel Kurulu, CHP'nin talebi üzerine bugün saat 15.00'te '' gündemiyle olağanüstü toplandı.

CHP'nin talebi üzerine olağanüstü toplanan Meclis'te, "toplumsal barışı tehdit eden artan terör olaylarının nedenlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önerge" görüşülecek.

Hükümet adına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın konuşması bekleniyor.

Genel Kurul'un tek gündemi Araştırma Önergesi olacak. Olağanüstü toplantı olması nedeniyle başka bir konu ele alınmayacak. Ayrıca, CHP'nin Araştırma Önergesi'nin, daha önce benzer içerikte verilen HDP'nin Araştırma Önergesi ile birleştirilmesi de mümkün olmayacak.

Genel Kurul'un önerge görüşmesini kapalı oturumda yapması, ayrıca geçen dönem Çözüm Süreci konusunda Araştırma Komisyonu Raporu bulunması, TBMM İnsan Hakları Komisyonu bünyesindeki alt komisyonun terör olayları ve sonuçlarıyla ilgili çalışma yapması nedeniyle yeni bir komisyon kurulmaması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TBMM olağanüstü toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN