Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En uzun toplantı

AK Parti ile CHP arasındaki koalisyon müzakerelerinin üçüncü toplantısının ardından konuşan Ömer Çelik, "8 saati aşan bu görüşmemiz, en uzun toplantı oldu. Cumartesi günü ise TBMM'de bir araya geleceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 30.7.2015 21:47
En uzun toplantı

Hükümet kurma süreci kapsamında, AK Parti ile CHP heyetleri arasında gerçekleştirilen görüşmelerin üçüncüsü tamamlandı. Ankara Palas Devlet Konukevi'ndeki görüşme, 8 saati aştı. Görüşmeye, AK Parti'yi temsilen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile milletvekilleri Taha Özhan, Mücahit Arslan ve Osman Can, CHP'yi temsilen ise Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Selin Sayek Böke, Bülent Tezcan ve Faik Öztrak ile İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Genel Başkan Başdanışmanı Rasim Bölücek katıldı.

AK Parti Ankara Milletvekili Mücahit Arslan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, heyetlere katılan yeni isimler oldular.

"Reformlar konuşuldu"

AK Parti ile CHP arasında devam eden koalisyon görüşmeleri kapsamında üçüncü toplantı tamamlanırken, görüşme 8 saati aştı. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Ekonomi, sosyal politikalar, çevre ve mülkiyet ilişkilerinin ele alındığını açıklayan Bakan Çelik, "Bu konuları Genel Başkanlarımıza ileteceğiz. Ekonomimiz için dönüşüm politikalarını ve reformlara devam edilmesi gerektiğini düşündük. Büyüme stratejisinin kapsayıcılığının arttırılması ortak hedefimiz. Son an'a dek mutabakata varıp-varılmadığı net değil. Bu işin doğası budur" dedi.

Bugüne kadar en uzun toplantının yapıldığını ifade eden Bakan Çelik, "Cumartesi günü 14'te TBMM'de bir araya geleceğiz. Pazartesi de son toplantımızı gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

Çelik, mali disiplin hakkındaki soruyu ise "mali disiplin, mali disiplindir" diyerek yanıtladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En uzun toplantı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN