Uçaklar Kandil'i vurdu Demirtaş'ın dili yumuşadı

Giriş Tarihi: 30.7.2015
Uçaklar Kandil'i vurdu Demirtaş'ın dili yumuşadı
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, aralarında MYK üyeleri ve bazı milletvekillerinin de bulunduğu bir heyetle, Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy ve TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı'yı ziyaret etti. Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirtaş şunları söyledi: "Birbirimizi suçlayarak, birbirimizi zan altında bırakarak bir yere varamayız. Bizim yeniden, çok hızlı, derhal karşılıklı çatışmasızlık ve müzakere sürecine dönüş koşullarını yaratmamız lazım. Bu ülkenin evlatları, gençlerimiz ölüyor. Asker, polis, gerilla, sivil, bunların hepsi, bu toplumun insanları, bizim kardeşlerimiz. Bir an önce karşılıklı, silahların susacağı, demokratik bir basıncı yaratmamız lazım. Ben barış için elimi taşın altına koymaya hazırım."

ESNAFTAN SERT PROTESTO

Türk Tabipleri Birliği'ni de ziyaret eden Demirtaş, çıkışta esnafların protestosuna uğradı. "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "PKK dışarı" sloganları atan esnaf, Demirtaş'ı yuhaladı.

'PKK TEHDİT OLMAKTAN ÇIKARTILMALI, ÇIKMALI'
HDP lideri Demirtaş, BBC Türkçe'ye verdiği röportajda şunları söyledi: "PYD Türkiye'ye düşman olmadığını açıkladı. DAEŞ'e karşı birlikte mücadele edilmeli. PYD ve PKK aralarında bağ olduğunu kabul etmiyor. Türkiye'de acilen PKK'yla barış yapılmalı. Ve PKK Türkiye açısından tehdit olmaktan çıkmalı. Çıkarılmalı. Barış seçeneği masada olmalı. İki tarafa da silahları susturun çağrısını daha cesurca söylemeliyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçaklar Kandil'i vurdu Demirtaş'ın dili yumuşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN