Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ağzından çıkanı kulağı duysun'

Suruç saldırısı nedeniyle kendisini suçlayan HDP lideri Demirtaş'a yanıt veren Erdoğan: Ağzından çıkanı kulağı duysun, haddini bilsin

Giriş Tarihi: 31.7.2015
'Ağzından çıkanı kulağı duysun'
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Suruç saldırısı nedeniyle devleti ve kendisini suçlayan o açıklamalarına sert yanıt verdi. "Haddini bilsin. Bu şahıs 6-8 Ekim, 50 kişinin öldüğü o katliamın baş sorumlusu. Abisi dağda. Kendisi de fırsatı bulduğunda herhalde oraya koşar" dedi. Demirtaş'ın, Suruç katliamı için yaptığı "Saray'a bağlı Gladio yaptı" iddialarını yanıtlayan Erdoğan, "Her şeyden önce bugüne kadar ülkenin refahı, huzuru için çalışan bir Cumhurbaşkanına karşı bu tür yakıştırmaların içine girmek olsa olsa sadece kendi üzerindeki karanlık bulutları dağıtmaya yönelik adımlardır" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ziyaretinin son gününde İslam Cemiyeti temsilcilerini kabul etti. Kabulün ardından Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile DEİK tarafından düzenlenen Türk-Çin İşadamları Forumu'na hitap eden Erdoğan, Endonezya'ya hareketinden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan şunları söyledi:


TERBİYESİZCE:
Bu aslı astarı olmayan terbiyesizce bir ifadedir. Bir defa cumhurbaşkanlığı makamının bu tür densizliklere alçaklıklara düşmeyecek kadar yüksek bir makam olduğunu ifade etmek isterim.

KATLİAMIN BAŞ SORUMLUSU:
Her şeyden önce bu şahıs 6-8 Ekim, 50 kişinin öldüğü o katliamın baş sorumlusudur. Şu anda dokunulmazlık zırhı altında bu süreci ne yazık ki getirmiştir, lekelemiştir, gölgelemiştir. Şu anda da bakın hala Avrupa'nın, ABD'nin bir terör örgütü olarak ifade ettiği PKK'ya karşı böyle bir yaklaşımı ortaya koyamamaktadır.

ABİSİNİN YANINA KOŞAR:
Zaten abisi malum, dağda yetişmiş, bugüne kadar dağdan gelmiş olan bir kişi. Kendisi de fırsatı bulduğunda herhalde oraya koşar. Zaten zaman zaman oradan malum talimatları alan tipler bunlar. Bir defa ağızlarından çıkan her kelamı kulaklarının duyması lazım.

HADDİNİ BİLSİN:
Her şeyden önce bugüne kadar ülkenin refahı, huzuru için çalışan bir Cumhurbaşkanına karşı bu tür yakıştırmaların içine girmek olsa olsa sadece kendi üzerindeki karanlık bulutları dağıtmaya yönelik adımlardır. Haddini bilsin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ağzından çıkanı kulağı duysun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN