Rüstem Zeydan: Söylemiş olduğu çirkin sözler kabul edilemez

Giriş Tarihi: 31.7.2015 21:05 Güncelleme Tarihi: 31.7.2015 21:09
Rüstem Zeydan: Söylemiş olduğu çirkin sözler kabul edilemez

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ın terör örgütü PKK lehine söylediği sözlere kardeşi ve AK Parti eski milletvekili olan kardeşi Rüstem Zeydan tepki gösterdi.

AK Parti 23'üncü Dönem Milletvekili ve 25'inci Dönem milletvekili adayı Rüstem Zeydan, kardeşi HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ın terör örgütü PKK lehine söylediği sözleri aile olarak kabul etmediklerini belirtti.

Zeydan, yaptığı yazılı açıklamada, kardeşi HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik başlattığı hava saldırılarına ilişkin, 26 Temmuz'da yapılan protesto yürüyüşünde söylediği, "PKK'nın öyle bir gücü var ki sizi tükürüğüyle boğar" sözlerini aile olarak asla kabul etmediklerini kaydetti.

Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Zeydan ailesinin siyasi duruşunun tartışma konusu bile edilemeyecek kadar net ve belli olduğunu vurgulayan Zeydan, açıklamasında şunları kaydetti: "Senelerini memleketine hizmet için adamış, hiçbir zaman çizgisini değiştirmemiş, ömrü ve hayatı, devletinin ve milletinin yanında geçen rahmetli babam Mustafa Zeydan, 'Zeydan' ailesinin ezelden, ebede tek siyasi temsilcisidir. Onu da siyasi mirasçısı olarak temsil eden tek yetkili şahsımdır. Biz her daim memleketimize ve milletimize emek verdik, devletimizin ve vatandaşımızın güvenini hiçbir zaman boşa çıkarmadık. Benim ve babamın memleketi için yapmış oldukları ve devletinin yanında oluşu, bir koca devir, bir Abdullah Zeydan ile harcanacak kadar küçük değildir. Abdullah Zeydan hiçbir koşulda Mustafa Zeydan'ı temsil etmemiştir, etmemektedir ve edemeyecektir. Kendisinin söylemiş olduğu çirkin, kabul edilemez ve de tarafımdan içtenlikle reddedilen söylemini, Zeydan ailesi olarak reddediyor ve kabul edilemez görüyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rüstem Zeydan: Söylemiş olduğu çirkin sözler kabul edilemez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN