"Terör gladyosunun unsurları HDP'dir"

Giriş Tarihi: 31.7.2015
Terör gladyosunun unsurları HDP'dir

HDP'ye İl Başkanları toplantısında yanıt veren Davutoğlu: Bütün makamlar anayasal sistem içinde yüce bir görev ifa etmektedir. Ama sizler terör gladyosunun unsurlarısınız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sözlerini eleştirirken, "Sizler terör gladyosunun unsurlarısınız" ifadesini kullandı. Partisinin genel merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Davutoğlu, şu mesajları verdi:

PİYONLAR SAHNEYE SÜRÜLÜYOR:
Ortada bir mesaj var, demek istedikleri şu; 'biz gelir çatışmasızlık görüntüsü altında dahi kamu görevlilerini bulundukları yerde öldürebiliriz.' Aynı gün PKK hareket geçti. Ondan bir gün önce eş zamanlı olarak bu sefer aynı gün içerisinde dağ karakolunda, sınırda, DAEŞ askerimizi şehit etti. Sanki birileri piyonlarını birer birer sahneye sürüyor.

HEDEF ŞAHLAR VE VEZİRLER:
Onun üzerine karar verdik. 'Piyonlar değil, arkasındaki şahlar, vezirler hedef edilecek' dedik ve o gece eş zamanlı olarak PKK'nın merkezlerine, DAEŞ'e ve DHKP-C'ye operasyon yapma kararı aldık. Şu ana kadar 39 ilde 1302 zanlı bu üç örgütten gözaltına alındı, çok sayıda tutuklamalar gerçekleştirildi.

HADDİNİ BİLEMEZ EŞ BAŞKAN:
Şimdi haddini bilmez bu eş başkanlardan biri (Selahattin Demirtaş) 'bütün bu oyunlar Saray gladyosunun eseridir' diyerek tekrar Cumhurbaşkanımıza hakaret, Cumhurbaşkanlığı makamına yine hakaret etmeye cüret ediyor. Buradan sesleniyorum; Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı makamı da bütün makamlar da anayasal sistem içerisinde yüce bir görev ifa etmektedir. Ama sizler terör gladyosunun unsurlarısınız, terör gladyosunun...

ELİNİZ KANDİL'E DEĞİL SEMAYA YÜKSELMELİ:
HDP'de bir seçim yapmak zorunda. Dün (Çarşamba) Rabbimize seslenerek TBMM kürsüsünden konuşan HDP sözcüsüne (Osman Baydemir) de hatırlatırım. Biz, o seslenişleri bütün bir milletle yapa yapa buraya geldik ama sizlerin eli semaya yükselmeli, Kandil Dağı'na yükselmemeli. Önce onu öğreneceksiniz.

'CUMHURBAŞKANI DIŞLANAMAZ'

YÖNLENDİRİCİ, ÖNCÜ ROL:
Cumhurbaşkanlığı makamı dışlanarak, izole edilerek Türkiye'de meşruiyet çizgisi içinde siyaset yapılamaz. Anayasal düzen içinde Cumhurbaşkanlığı makamının yönlendirici rolü, öncülüğü olmaksızın herhangi bir hükümet kurmak, hatta hükümet kurma görevini almak dahi mümkün değildir. Artık herkesin bu realiteyi görme vakti gelmiştir.

MHP İLE TEMAS VAR:
MHP şu anda Hükümet ortaklığı görüşmesi yapmak istemediklerini ifade ettiler ama temas halinde olmaya karar verdik. Şu anda temaslarımız sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Terör gladyosunun unsurları HDP'dir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN