lardan lar sussun çağrısı

Giriş Tarihi: 1.8.2015 17:01 Güncelleme Tarihi: 1.8.2015 17:37
Akil insanlardan silahlar sussun çağrısı

''lar'' toplantısı sonrasında Gazeteci Ali Bayramoğlu ortak bir çağrıda bulundu.

Sanatçı Kadir İnanır'ın çağrısı sonrasında toplanan ''lar'' yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Toplanan grup adına açıklama yapan Gazeteci Ali Bayramoğlu bir çağrıda bulundu.

Bayramoğlu, ''Derhal silahlar susmalı ve mutlak çatışmasızlık ortamına dönülmeli. Basından kanaat önderleri ve siyasi liderler diyalog ortamını daraltacak söylemlerden kaçınılmalı. Çok farklı eğilimler var aramızda ama ortak fikir olarak çözüm sürecinin bitmemiş olduğunu umut ediyoruz. Bizi yönelik kimi beklentileri yerine getirmek için bu adamı attık. Adım karşılık görürse yen bir adım atarız. Bu gerginlik çatışma ve ölümler devam ederse bizim dışımızdaki insanlar da bu tip girişimlerde bulunacaktır. Muhtemelen gerekirse adım atarız.'' dedi.

Bayramoğlu toplanan kişilerin ''Akil insanlar''ı temsil etmediğini sadece ''Akil insanlar'' içerisinden bir grubun insiyatifi olduğunu belirtti.10 KİŞİ KATILDI


Basına kapalı toplantıya, Bayramoğlu, İnanır, gazeteci Oral Çalışlar, hukukçu Kezban Hatemi, KESK Genel Başkanı Lami Özgen'in de aralarında bulunduğu 10 kişi geldi. Toplantıya, 25 kişi davet edilmişti.

TOPLANTIYA GELMEDİLER AMA AÇIKLAMANIN ALTINA İMZA ATTILAR

Toplantıya katılmadıkları halde açıklamaya imza koyan isimler de şu şekilde: Beril Dedeoğlu, Fuat Keyman, Levent Korkut, Ahmet Faruk Ünsal, Cemal Uşşak, Emin Ekmen, Tarhan Erdem, Fehmi Koru, Abdurrahman Kurt, Yılmaz Ensaroğlu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akil insanlardan silahlar sussun çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN