: Vurulan yerde yerleşim alanı yok

, K.Irak'ta vurulan yerin bir köy değil, PKK'nın barınma alanı olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 2.8.2015 14:09 Güncelleme Tarihi: 2.8.2015 16:16
TSK: Vurulan yerde yerleşim alanı yok

PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında Türk jetlerinin Kuzey Irak'ta sivillerin yaşadığı bir köyü vurduğu yönündeki iddiaları yalanlayan Genelkurmay, "Vurulan hedefin bir köy olmayıp bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin barınma alanıydı" şeklinde bir açıklama yaptı.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA...

''1. Bazı basın yayın organlarında Irak Kuzeyine icra edilen hava harekâtı esnasında bir köyün bombalandığı ve sivil şahıslardan ölen ve yaralananların bulunduğu iddiası yer almıştır.


2. Konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanlığımız bir açıklama yapmıştır.

3. Irak Kuzeyindeki ve yurt içindeki Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere ait hedefler, çok titiz ve detaylı bir çalışma sonucunda, görüntülü verilere dayalı olarak teyit edilmiş şekilde, ehil personel tarafından belirlenmektedir.

4. Basında yer alan iddia yeniden değerlendirilmiş, vurulan hedefin bir köy olmayıp Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin barınma alanı olduğu, bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığı belirlenmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

HAMİLE KADIN ÖLDÜ DİYE PROPAGANDA YAPTILAR, FOTOĞRAF KOBANİ'DEN ÇIKTI

Geçen yıl IŞİD'in Kobani'ye yaptığı bir saldırıda, ölenlerin çekilen fotoğraflarını "'nın yaptığı katliamda hamile kadın öldü" propagandasıyla kullanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK: Vurulan yerde yerleşim alanı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN