Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Vali cami kapattı” dediler...

Fetullahçı Terör Örgütü medyası her gün yeni bir iftiraya imza atıyor. Sistemli bir şekilde PKK propagandası yapan örgüt medyası kamu görevlilerini hedef gösteriyor. Bugün de “Kütahya Valisi cami kapattı” yalanına imza attılar. Sabah.com.tr’ye konuşan Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, “kapatılan cami değil Paralel örgütün kaçak yurdu” dedi.

Giriş Tarihi: 2.8.2015 15:47 Güncelleme Tarihi: 2.8.2015 16:38
“Vali cami kapattı” dediler...
İŞTE KÜTAHYA VALİSİ ŞERİF YILMAZ'IN SABAH.COM.TR'YE YAPTIĞI AÇIKLAMADAN BAZI BAŞLIKLAR

CAMİYİ DEĞİL YURDU KAPATTIK!

"Şehir merkezinde 6 katlı yurt binasının giriş katında mescit olarak kullanılan bir bölüm var. Burası minaresi olan müstakil bir mescit değil. Yurt binasının giriş katındaki bir bölüm. Bu binanın inşaat ruhsatı ve iskanı yok. yok. Belediye bu binayı mühürlüyor. Bina mühürlendiği için Mescide giriş çıkış da mümkün olmuyor. Buradaki müftülük personelini başka bir camimizde görevlendirdi."BELEDİYENİN ARSASINA KAÇAK YURT YAPMIŞLAR

"Belediyenin arsasına kaçak yurt yaptık, bu yüzden mühürlediler" diyemedikleri için "Valilik cami kapattı" yalanına sığınıyorlar. Yurdun yapıldığı arsanın bir bölümü belediyeye ait. Belediyeden izin almadan, imarsız ve iskansız bir inşaat başlatılmış. Bir ay içinde bu binanın durumu belediye tarafından tekrar gündeme alınacak. İmar kanununa göre gereği yapılacak.

BİRÇOK CAMİYE DESTEK VERDİK, KENDİ BİNAMIZI MÜFTÜLÜĞE TESLİM ETTİK

"Vali camiyi kapattı" gibi vicdansız bir iftira olabilir mi? İlimizdeki Ali Paşa Camii'nin yanındaki İl Özel İdaresi'ne ait binayı Müftülüğümüze tahsis etti. Pazar yerine düzenleme yapıp, din görevlisi atayarak namaz kılınabilir hale getirdik. Elimizdeki imkanları din hizmeti için seferber ediyoruz. Camiye karşı olmak ne demek? Çıkarları zedelendiği için halkı bize karşı galeyana getirmek için böyle yöntemlere başvuruyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Vali cami kapattı” dediler...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN