Terör örgütü PKK Mehmetçiğe Ağrı'da çifte pusu kurdu

Giriş Tarihi: 4.8.2015
Terör örgütü PKK Mehmetçiğe Ağrı'da çifte pusu kurdu

Ağrı'da karakola bombalı saldırının arka planı deşifre oldu: Teröristler, çatışma devam ederken ters yönden gelip bomba patlattı. Yardıma gelen istihbarat uçağı karakola yaklaşan diğer grubu tespit edince Mehmetçik 2'nci pusuya karşılık verdi

Ağrı'da 2 tonluk bomba yüklü traktör ile karakola saldıran terör örgütü PKK'nın planı deşifre oldu. Karakola 2 farklı pusu atan teröristler, çatışma devam ederken ters yönden gelerek bomba patlattı. Teröristlerin karakola sızma planı bölgeye gelen istihbarat uçağı tarafından görüntülenince, hain plan suya düştü.
PKK, pazar günü Ağrı Karabulak Jandarma Karakolu'na 2 tonluk patlayıcı ile intihar saldırısı gerçekleştirmişti. 2 Mehmetçiğin şehit olduğu, 31 askerin de yaralandığı saldırıda PKK'nın hain planı su yüzüne çıktı.

AMAÇ ASKER KAÇIRMAKTI

PKK, Karabulak Karakolu'nun kuzey ve güney yönlerinde 2 ayrı pusu kurdu. İlk olarak kuzey yönünden karakola ateş açıldı. Mehmetçik, karşılık verdi. Çatışma şiddetlenince yardım istendi. Malatya'da bulunan üsten PKK'lıların yerini, sayısını, kaçış yönlerini takip için İnsanlı Keşif Uçağı gönderildi. Uçak 25 dakika içinde karakola ulaştı. Bu sırada çatışmanın şiddetlenmesini fırsat bilen diğer terörist grup harekete geçti.
Teröristler ters noktadan karakola yaklaşarak 2 ton bombayı patlattı. Bu esnada karakola ilk saldırıyı yapan grupla çatışmaya devam eden Mehmetçik, 2 tonluk bombanın infilak etmesiyle kayıp verdi. Karakolun büyük zarar gördüğü saldırı sırasında istihbarat uçağının bölgeye ulaşmasıyla, büyük tehlikenin farkına varıldı.
2 tonluk bombayı patlatan terörist grup, karakolun ters yönünden saldırıya geçmeye hazırlanırken tespit edildi. İnsanlı keşif uçağı diğer terörist grubun koordinatlarını yerdeki askerlerle paylaşınca, hemen karakolun diğer bölümü de korumaya alındı. Karakola yaklaşmaya çalışırken tespit edildiklerini anlayan diğer PKK'lılar, karakola ateş açtı. Karakolun güney yönünü de korumaya alan askerler, 2 ateş arasında kaldı ancak buna rağmen Mehmetçik PKK'lı teröristlerin karakola yaklaşmasını önledi.
Karakolun bir yanında çatışma sürerken diğer taraftan bombayla saldıran teröristlerin, açılan yoldan karakola girerek Mehmetçiği arkadan vurmak istediğine dikkat çekiliyor. Yapılan değerlendirmeye göre bu ihtimal gerçekleşseydi, karakola sızan teröristlerin asıl planı asker kaçırarak Türkiye'nin gündemini değiştirmekti.

POZANTI SALDIRGANLARI PKK'NIN İNFAZ TİMİ ÇIKTI

Adana'da Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne 31 Temmuz günü düzenledikleri silahlı saldırıda 2 polis memurunu şehit ettikten sonra ölü ele geçirilen 2 teröristin, PKK'nın infaz ve suikastlar için özel eğitim verdiği elemanları olduğu belirlendi. Terör örgütünün Amanos Dağları'ndaki elemanları olduğu tespit edilen teröristlerin, saldırı için emniyet binasına sızma yönteminin, Ortadoğu'da etkin olan istihbarat teşkilatlarının kullandığı metotlara benzediği, yanlarındaki mühimmatın bir kısmını emniyet müdürlüğü yakınındaki menfeze bıraktıkları ve cep telefonu kullanmadıkları belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör örgütü PKK Mehmetçiğe Ağrı'da çifte pusu kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN