li Metiner sözlerine açıklık getirdi

İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner bir televizyon programında yaptığı eleştirilerin çarpıtıldığını söyleyerek, parti içinde iç çatışma varmış havası yaratanlara sert cevap verdi.

Giriş Tarihi: 5.8.2015 11:43 Güncelleme Tarihi: 5.8.2015 13:00
AK Partili Metiner sözlerine açıklık getirdi
İŞTE METİNER'İN AÇIKLAMASINDAN BAZI BAŞLIKLAR

BİZİM İLİŞKİMİZDE VESAYETE YER YOKTUR

Salı akşamı katıldığım Haber Türk'te, " koalisyon istemiyor, ama istiyor. İkisi arasında anlayış ve siyaset farkı var. Erdoğan'ın Davutoğlu üzerinde bir vesayeti olduğu söyleniyor" mealindeki bir soruya, "Yok öyle bir şey. İkisi arasında bu tür bir anlayış farkının olduğunu söylemek başka bir amaç devşirmek isteyenlerin yalanıdır. Erdoğan-Davutoğlu veya bizim Erdoğan'la olan ilişkimizi vesayet kavramı üzerinden yorumlayanlar fena halde yanılıyorlar. Çünkü bizim ilişkimizde vesayete yer yoktur.

ERDOĞAN-DAVUTOĞLU LİDERLİĞİ BİZİM İÇİN BİR BÜTÜNDÜR

Bizim ilişkimiz bir vesayet ilişkisi değil, bir gönül ilişkisidir. Bu tür iddialar üzerinden o birilerinin nasıl bir sonuç devşirmeye çalıştığının farkındayız. Bizi hiç kimse Erdoğan'dan kopartamaz. Erdoğan davamızın lideri, Davutoğlu ise genel başkanımız ve başbakanımızdır. Hepimiz Erdoğan'ız. Erdoğan biziz. Davutoğlu da Erdoğan'dır, Erdoğan da Davutoğlu'dur. Erdoğan-Davutoğlu liderliği bizim için bir bütündür. Ne Erdoğan ne de Davutoğlu bu tür fitne girişimlerine izin verir. Bizim ilişkimi" biçiminde verdiğim cevap malum medya odakları tarafından çarpıtılarak sunulmaktadır.

BUNLAR GAZETECİLİK DEĞİL AHLAKSIZLIK YAPIYORLAR

Bu sözlerimle "Davutoğlu'nu sıfırladığım" biçiminde yorum yapanlar, gazetecilik değil çok büyük bir ahlaksızlık örneği sergiliyorlar. Çünkü bu sözlerimden asla böyle bir sonuç çıkmaz. Söylediklerimi anlamayacak kapasite olmadıklarını sanmıyorum. Yaptıkları apaçık bir çarpıtma ve yalan gazeteciliğidir. Paralel gazetecilik, fitne salmak ve itibar suikastı için her yolu mübah gören ahlaksız bir zemine kaymış durumda. Ama bilsinler ki ne yaparlarsa yapsınlar aramıza asla fitne sokamazlar. Herkes bilsin ki davamızın liderinin de, partimizin genel başkanının ve başbakanımızın arkasında da bütün liler olarak dimdik duruyoruz. Durmaya devam edeceğiz. Ne Erdoğan'ı Davutoğlu üzerinden, ne Davutoğlu'nu Erdoğan üzerinden sıfırlamaya o ahlaksız tetikçiler güç yetiremeyeceklerdir. Her ikisini de hiç kimseye yedirmeyiz, biline…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili Metiner sözlerine açıklık getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN