''PKK, sivil görünümlüleri kalkan yaparak kendine yeni bir alan açmaya çalışıyor''

A Haber’de yayımlanan Memleket Meselesi?nde terör medyasının PKK'ya verdiği desteğin arka planı değerlendirildi. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner bu tür yayınlarla algı operasyonu yapıldığını söyledi. Metiner, Okyanus Medyası'nın operasyonlarda "siviller öldü" başlıklarına, Kandil’deki sivil giyimli kişilerin de PKK’lı olduğunu ifade etti.

Giriş Tarihi: 5.8.2015 01:49 Güncelleme Tarihi: 5.8.2015 05:04
''PKK, sivil görünümlüleri kalkan yaparak kendine yeni bir alan açmaya çalışıyor''
"PKK İÇİN İNSAN YAŞAMININ HİÇBİR ÖNEMİ YOK"

Bir insanın sivil giyimli olduğu onun PKK'nın emrinde çalışan biri olmadığı anlamına gelmez. O köy PKK'nın eğitim ve barınak için kullanmış olduğu bir köydür, orada sivil insanlar yaşamamaktadırlar, sivil denilen insanlar da PKK'nın milisleridirler. PKK çok rahat bir biçimde bu sivil unsurları canlı kalkan olarak kullanabilmektedir. PKK için insan yaşamının hiçbir önemi yok; yeter ki onların üzerinden siyaset yapabilsinler. Siyaset derken ben bildiğimiz siyasetten bahsetmiyorum. Her aileden ne kadar çok insan ölürse, PKK'nın o kadar toplumsallaşabileceğine inanan insanlık dışı bir anlayış söz konusu. Dolayısıyla, operasyonlar son derece başarılıdır.

"PKK, SİVİL GÖRÜNÜMLÜLERİ KALKAN YAPARAK KENDİNE YENİ BİR ALAN AÇMAYA ÇALIŞIYOR"

Sadece terör örgütünün unsurlarına, barınaklarına, eğitim kamplarına yönelik başarılı operasyonlardır. Zergele Köyü'nde sivil, masum vatandaşlar hedef alınmamıştır. Ama PKK muhtemeldir ki, sivil görünümlü birilerini kalkan yaparak onların ölümü üzerinden kendine yeni bir alan açmaya çalışıyor. HDP de hemen heyet oluşturup oraya gönderiyor, ne hikmetse! Yani 2 tane polisimiz öldürüldüğünde bırakınız kınama yapmayı, heyet göndermeyi… Bu Kandil ve HDP arasındaki bir danışıklı dövüştür. Bakınız, cesetleri gösterilen o fotoğraflardan birinin üzerinde PKK'nın üniforması duruyor. PKK şöyle çalışıyor, PKK'yı tanıyan herkes bilir; köylü kılığındadır, sivil vatandaş kılığındadır ama milis olarak çalışıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''PKK, sivil görünümlüleri kalkan yaparak kendine yeni bir alan açmaya çalışıyor''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN