Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu Pazartesi görüşecek

AK Parti koalisyon heyeti, hazırladığı raporu Başbakan Davutoğlu'na sundu.

Giriş Tarihi: 6.8.2015 14:33 Güncelleme Tarihi: 6.8.2015 15:59
Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu Pazartesi görüşecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, hükümet kurma süreci kapsamında CHP ile istikşafi görüşmelerde bulunan AK Parti heyetini kabulü sona erdi.

Başbakanlık Resmi Konutu'nda, basına kapalı gerçekleştirilen kabul, yaklaşık 2 saat sürdü.

Kabulde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti milletvekilleri Ali İhsan Arslan, Osman Can ve Taha Özhan yer aldı.

PAZARTESİ BİR ARAYA GELECEKLER

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Pazartesi günü bir araya geleceğini söyledi.


Başbakan Davutoğlu, hükümet kurma süreci kapsamında CHP ile istikşafi görüşmelerde bulunan AK Parti heyetini kabul etti.

Görüşme sonrası açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, "Pazartesi günü Bakanlar Kurulu'ndan sonra, Sayın Kılıçdaroğlu'nu ve Haluk Koç'u saat 18.00'de, Başbakanlık Resmi Konutu'nda bekliyoruz. Kendileri de olumlu yanıt verdiler. Bu görüşmeye Sayın Başbakanımızla birlikte ben de katılacağım" dedi.

Çelik, "Biz hiçbir seçeneğe, partiye kapı kapatmadan, son derece açık ve şeffaf bir süreç yürütmeye gayret ediyoruz. Ülkemiz için en iyisi, en hayırlısı neyse ona ulaşmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu Pazartesi görüşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN