15 yıl sigortasız işçi çalıştırdı

Giriş Tarihi: 7.8.2015 17:58
Can Dündar 15 yıl sigortasız işçi çalıştırdı

, 15 yıldır sigortasız çalıştırdığı editörü Saim Tokacoğlu'nun işine son verdi.

Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni , 15 yıldır kendi web sitesinde editör olarak çalıştırdığı Saim Tokacoğlu'nu kovdu.

15 YIL SİGORTASIZ ÇALIŞTIRILDI

Tokacoğlu işten kovulmasının ardından, Facebook hesabından bir açıklama yaptı. Can Dündar'ın eski editörü, yıllarca tek bir gün bile izin kullanmadan çalıştığını belirterek, 15 yıl boyunca 'sigortasız' çalıştırdığını söyledi.

FACEBOOK'TAN DUYURDU

Saim Tokacoğlu Facebook'tan yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Yoktan var ettiğim ve 2005 yılının Mart ayından bugüne kadar tek bir gün bile izin kullanmadan editörlüğünü yaptığım Can Dündar'ın resmi web sitesi www.candundar.com.tr nin editörlüğünden ayrılmak zorunda bırakıldım. 10 yılı www.candundar.com.tr nin editörlüğü olmak üzere yaklaşık 15 yıldır SİGORTASIZ OLARAK çalıştırıldım. "Bugün düzelir, yarın düzelir, işler kötü düzelince bakarız" derken 15 yıl geçti. Ama ne yazık ki işler düzelse de benim açımdan hiçbir şey değişmedi. Dayanma gücüm tükendi. Artık işi bırakmam gerektiği tarafıma resmen değilse de e-maille ve "usulünce" bildirildi. Haklarımı alabilmek için yasal yollara başvuracağımdan dolayı son derece üzgünüm."

CAN DÜNDAR'A EMEK HIRSIZI BENZETMESİ

Can Dündar'ın 15 yıl boyunca sigortasız çalıştırdığı Saim Tokacoğlu'nun bu açıklamasından sonra, Tokacoğlu'nun arkadaşları açıklamanın altına yorum yaptı. Kullanıcıların yaptığı bazı yorumlarda Can Dündar'a emek hırsızı benzetmesi yapıldı.

Ensonhaber

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Dündar 15 yıl sigortasız işçi çalıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN