Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilal Erdoğan: 10 bin okçu yetiştirdik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Çanakkale'nin Biga İlçesi'nde düzenlenen 'Biga Avrasya Okçuluk Müsabakaları'na geldi. Stantları ziyaret eden Erdoğan, ok atarak hünerini gösterdi. Yarışmalara sinema oyuncusu Cemal Hünal da katıldı.

Giriş Tarihi: 9.8.2015 16:01 Güncelleme Tarihi: 9.8.2015 16:04
Bilal Erdoğan: 10 bin okçu yetiştirdik!
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile Türk Okçuluk Federasyonu'nun desteğiyle Biga'da düzenlenen Biga Avrasya Okçuluk Müsabakaları ve Şenlikleri'ni, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan da izledi. Dün başlayan festivalin bugünkü bölümüne katılan Erdoğan'ı; kısa bir süre önce Biga'dan Adana'nın Yüreğir Kaymakamlığı görevine atanan ve 5 yıldan bu yana festivalin düzenlenmesine katkı sağlayan Kaymakam Fatih Genel karşıladı. Erdoğan, festival alanında kurulan stantları gezerek geleneksel el yapımı yayları ve okları inceledi, izleyici ve festivale katılan okçularla sohbet etti. Ardından yayın ardına geçen Erdoğan ok attı.


GELENEKSEL SPORLARIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ


Bilal Erdoğan yaptığı konuşmada, Kaymakam Fatih Genel'in kendi çabaları ile bu festivali yıllardan beri sürdürmesinin çok önemli olduğu söyledi. Bilal Erdoğan şöyle dedi:

"İnşallah kalıcı olmasına vesile olur. Geleneksel sporlarımıza yeniden sahip çıkışımızın aslında basit bir şey olmadığını düşünüyorum. Bizim geleneksel sporlarımıza sahip çıkışımız hem gelecek yüzyılımızı ilgilendiriyor hem de toplumumuzun kökleriyle buluşma azmini simgeliyor. Çünkü Türkiye'nin büyümesi, gelişmesi, bambaşka bir neslin ortaya çıkması, tamamen kendi köklerimizle bağımızı kurmamızla ilgili. Biz bir Avrupa , batı kopyası olacak ülke değimiz. Okmeydanı'ndaki Okçular Vakfı'nda faaliyete başladığımızdan beri 10 binin üzerinde insanı okçular tanıştırdık."
Biga'da 20 ülkeden 130'u yabancı, 55 kulüpten 600 okçunun katıldığı müsabakalar; yaya ve atlı okçu olmak üzere iki kategoride yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilal Erdoğan: 10 bin okçu yetiştirdik!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN