Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e yakalama kararı!

hakkında, örgüt kurmak ve hükümete darbe girişiminde bulunmak gerekçesiyle yakalama kararı çıktı.

Giriş Tarihi: 10.8.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 10.8.2015 18:47
Zekeriya Öz'e yakalama kararı!

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, haklarında, "örgüt kurma" iddiasıyla soruşturma yürütülen eski savcılar , Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç ile ilgili yakalama emri çıkarılması talebinde bulundu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesiyle görevden uzaklaştırılmalarına karar verilen eski savcı Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında, HSYK başmüfettişlerince hazırlanan ve bugün savcılığa sunulan soruşturma dosyasını değerlendirdi.

Savcılarla ilgili "örgüt kurma" suçlamalarının yer aldığı ve gereğinin yapılmasının istendiği dosyayı dikkate alan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesine yazı yazarak bu kişilerin tutuklanma amacıyla yakalanmalarına karar verilmesini talep etti.

- TWİTTER HESAPLARINA AİT GÖRÜNTÜLER DE MAHKEMEYE SUNULDU

Mahkemeye sunulan talep yazısına, HSYK Başmüfettişliğinin 10 Ağustos 2015 tarihli soruşturma dosyasının yanı sıra, şüphelilerin Twitter hesaplarına ait ekran görüntüleri ile tanık anlatımı da eklendi.

Şüphelilerin, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" ile "Cebir, şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya, görevlerini yapmasına kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarını işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin oluştuğu belirtilen talep yazısında, iddiaya konu suçların Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 100. maddesinde yer alan ve tutuklama nedeni olarak kabul edilecek katalog suçlardan olduğu aktarıldı.

- "TUTUKLANMALARI AMACIYLA YAKALAMA EMRİ TALEBİ"

Talep yazısında, şüphelilerin dosya içerisine yansıyan eylem ve davranışlarına göre delilleri yok etme, gizleme ve değiştirme hususunda kuvvetli şüphelerin bulunduğunun göz önüne alındığı belirtilerek, eylemlerine uyan Türk Ceza Kanunu'nun 312 ve 220. maddeleri, Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun 82, 85 ve 89/1. maddeleri ile CMK'nın 94/1 ve 100/1 maddeleri gereğince bu kişiler hakkında, ayrı ayrı tutuklanmaları amacıyla yakalama emri düzenlenmesine karar verilmesi talep edildi.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, başsavcılığın bu talebini değerlendirecek.

İŞTE PARALEL YAPI'NIN GİZLİ İLİŞKİLERİ - TIKLAYIN

ZEKERİYA ÖZ KENDİ SONUNU BÖYLE HAZIRLADI !!! - TIKLAYIN


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zekeriya Öz'e yakalama kararı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN