Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı, Özel’in şeref madalyasını bugün takacak

Cumhurbaşkanı madalyayı bugün saat 17.00’de Özel’e verecek. Bu madalyayı alan son Genelkurmay Başkanı, Yaşar Büyükanıt olmuştu.

Giriş Tarihi: 11.8.2015 06:47
Cumhurbaşkanı, Özel’in şeref madalyasını bugün takacak
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının ardından komutanların veda ziyaretleri sürerken, devir teslim törenleri hazırlıkları da başladı. 30 Ağustos'ta emekliye ayrılacak olan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, bugün Başbakan Davutoğlu'na veda ziyareti yapacak. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ise Başbakan'a veda ziyaretini Devlet Günü'nde yapacak. Davutoğlu ile Özel arasındaki son "Devlet Günü" görüşmesinde, terörle mücadele operasyonlarının da ele alınması bekleniyor.Genelkurmay Başkanlığı devir-teslim töreninin 18 Ağustos'ta yapılması planlanıyor.

TEBLİĞ TAMAM

Özel'e Devlet Şeref Madalyası Verilmesi Hakkında Tebliğ ise Resmi Gazete'de yayımlandı. Başbakanlık tebliğinde özetle, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü, toplumun huzuru, birlik ve beraberliği için gösterdiği üstün feragat, fedakarlık, başarı ve yararlık sebebiyle Genelkurmay Başkanı Özel'e Devlet Şeref Madalyası verilmesi, Bakanlar Kurulu'nca kararlaştırılmıştır" denildi.

Özel'e şeref madalyası haberini HABERTÜRK vermişti. 6 Ağustos'ta Bülent Aydemir imzasıyla yayımlanan haberde, madalyanın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenecek tevcih töreni ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verileceği belirtilmişti. Cumhurbaşkanı madalyayı bugün saat 17.00'de Özel'e verecek. Bu madalyayı alan son Genelkurmay Başkanı, Yaşar Büyükanıt olmuştu. 2010'daki YAŞ toplantısında yaşanan gerginliğin ardından görev süresi dolduğu için emekli olan İlker Başbuğ'a ve 3 kuvvet komutanı ile birlikte emekliye ayrılan halefi Işık Koşaner'e şeref madalyası verilmemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı, Özel’in şeref madalyasını bugün takacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN