Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güneş aylar önce uyarmış!

Meslekten ihraç edilen Paralel Yapı savcıları Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın kaçacakları ile ilgili haberi ve uyarıyı Güneş gazetesi 13.5.2015 tarihinde yapmıştı.

Giriş Tarihi: 12.8.2015 15:47 Güncelleme Tarihi: 12.8.2015 16:06
Güneş aylar önce uyarmış!
Güneş gazetesinin 3 ay önece bir iddia olarak öne sürdüğü haberde; 17/25 Aralık operasyonlarının mimarları, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ve hâkim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraç edilmesinin ardından, söz konusu isimlerin tutuklanmaktan korktukları için yurtdışına kaçacakları uyarısnda bulunmuştu. Güneş gazetesinin 13.05. 2015 tarihinde bir iddia olarak gündeme taşıdığı ve uyardığı konu ile ilgili önlem alınmamış ve ihraç edilen Paralel Yapı savcıları Zekeriya Öz ve Celal Kara yine Paralel Yapı'nın desteği ile dün Gürcistan'a oradan da Ermenistan'a kaçtılar.

İşte Güneş gazetesini 13.05.2015 tarihinde gündeme getirdiği o iddia haberi....

"KAÇACAKLAR"

Yargıdaki 'Paralel Cunta'ya karşı devlet harekete geçti.

17 ve 25 Aralık darbe girişiminde görev alan o hakim ve savcılar meslekten ihraç edildi. Tutuklanmaları an meselesi olan 5 ismin kaçma şüphesi bulunuyor.

KARAR OY ÇOKLUĞUYLA ALINDI

17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinin yargı ayağını organize eden hakim ve savcılarla ilgili HSYK kararını verdi. Oy çokluğuyla alınan kararla savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ve hâkim Süleyman Karaçöl meslekten ihraç edildi.

YURTDIŞI YASAĞI BULUNMUYOR

FETÖ'nün bir çok elemanı tutuklanacağını anlayınca kaçmıştı. Meslekten ihraç edilen hakim ve savcılar hakkında da herhangi bir yurt dışına çıkış yasağı bulunmuyor. Haklarında iddianame hazırlanan bu kişilerin kaçmalarını engellemek için acil tedbir alınması gerekiyor.

MUAMMER AKKAŞ

Paralel savcı Muammer Akkaş hiçbir belgeyi okumadan 41 kişi hakkında gözaltı kararı vermiş, davanın kendisinden alınması nedeniyle adliye önünde bildiri dağıtarak Türk yargı tarihinde bir ilke imza atmıştı.

CELAL KARA

Paralel savcı Muammer Akkaş hiçbir belgeyi okumadan 41 kişi hakkında gözaltı kararı vermiş, davanın kendisinden alınması nedeniyle adliye önünde bildiri dağıtarak Türk yargı tarihinde bir ilke imza atmıştı.

ZEKERİYA ÖZ

17-25 Aralık darbe girişiminin 1 numaralı savcısı olan Zekeriya Öz aynı zamanda Ergenekon davasının da savcısıydı. Öz'ün 80 bin liralık Dubai tatilinin faturasını Ali Ağaoğlu'na
ödettiği ortaya çıkmıştı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneş aylar önce uyarmış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN