Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Münafık davasında skandal

Ekrem Dumanlı'nın imza gününde darp edilen gazeteci Özmen hakkında ilk duruşmada celseye gelmedi diye şaşırtıcı şekilde yakalama kararı çıktı

Giriş Tarihi: 14.8.2015
Münafık davasında skandal

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın, TÜYAP'taki imza gününde gazeteci tartaklanması olayı ile ilgili açılan davanın ilk duruşmasında skandal yaşandığı ortaya çıktı.

DARP ETTİ, ŞİKÂYETÇİ OLDU

Ekrem Dumanlı'nın 16 Kasım 2014 günü TÜYAP Kitap Fuarı'nda kendisine, Gülen grubunun Güneydoğu'da HDP'yi destekleyip desteklemediğini soran gazeteciye sinirlenmiş, karşılıklı tartışma esnasında gazeteci Mehmet Özmen olay yerinde darp edilmişti. Dumanlı, olay sonrası gazeteciden şikâyetçi olmuş, gazeteci Mehmet Özmen'de kendisine "Münafık" dediği ve darp edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı her iki isme de dava açmıştı. İddianamede Dumanlı'nın Mehmet Özmen'ne 'münafık diye hakaret ettiği belirtilmişti.' Davanın Büyükçekmece 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan ilk duruşmasında şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. Yargılamayı yapan Büyükçekmece 2. Asliye Ceza Mahkemesi, gazeteci Mehmet Özmen hakkında ilk duruşmada celseye gelmedi diye şaşırtıcı şekilde yakalama kararı çıkarttı. Duruşmaya Ekrem Dumanlı da katılmamasına rağmen onun için hazır edilmesi kararı verildi. Asliye Ceza Mahkemeleri'nde gerçekleştirilen yargılamalarda genellikle ilk etapta zorla getirme kararı çıkarılıyor. Şüpheli yine de gelmezse bu kez hâkim yakalama kararı tedbirine başvuruyor. Fakat mahkeme hâkiminin bu uygulaması hukukçuları şaşırttı... Duruşma tutanağında Dumanlı'nın mazeret bildirdiğine dair bir ifadeye de rastlanmadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Münafık davasında skandal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN