Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldız: MHP’ye ağır bir fatura çıkacak

Koalisyon görüşmelerinde gelinen son nokta, MHP'nin tutumu ve erken seçim kararına partilerin takınacağı tavır A Haber'de yayınlanan Söz Teması programında masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 18.8.2015 18:44
Yıldız: MHP’ye ağır bir fatura çıkacak

Denge Araştırma Şirketi Başkanı Hasan Basri Yıldız, MHP'nin koalisyon görüşmelerindeki tutumu ve muhtemel seçim hükümeti için HDP'ye alan açması nedeniyle "Önümüzdeki seçimlerde MHP'ye bir fatura çıkaracaktır" dedi.

Yıldız şöyle konuştu:

"Şimdi 116. maddeye göre tabi ki Cumhurbaşkanının otomatik pilotla Türkiye'yi seçime götürmüş olması, yani HDP'nin bu süreç içinde seçimde hükümet ediyor olması, bakan vermesi ve daha sonra çıkacak seçim sonrası çıkacak ihtimaller, belki aynı tablo ile yine karşılaşabiliriz. Belki bir süre sonra HDP'nin bu anlamda MHP'nin marifeti ile iktidar olmuş olması, hükümette olmuş olması benim yaptığım araştırmalarda MHP'ye bir fatura çıkaracaktır."

Programa katılan Avrupa Parlamentosu Eski Üyesi Ozan Ceyhun ise, MHP'nin 7 Haziran'dan bu yana sürdürdüğü uzlaşma karşıtı tavrını eleştirerek "Eğer Sayın Bahçeli frenlenmezse, bu çizgi devam ederse gerçekten bir seçim hükümetinde HDP'li Bakanların olması söz konusu olacak. Bunu sadece Osmaniyeli değil Türkiye'deki MHP'lilerin, MHP'yi MHP yapan MHP'liler bu konuda çok sıkıntı çekecekler" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldız: MHP’ye ağır bir fatura çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN