Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"HDP'ye oy veren lerin şehitlerin kanında izi var"

Enerji Bakanı , HDP'ye oy veren lerin şehitlerin kanında izlerinin olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 19.8.2015 14:03 Güncelleme Tarihi: 19.8.2015 15:30
HDP'ye oy veren polislerin şehitlerin kanında izi var
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı , dolardaki dalgalanmalardan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

HDP'YE OY VEREN CEMAATÇİ POLİSLER

Yıldız, 7 Haziran genel seçimlerinde HDP'ye oy veren lerin, şehitlerin kanında izleri olduğunu söyledi. Bakan Taner Yıldız şunları söyledi; "HDP'ye sırf gerekçesiyle oy vermişse elinde beraber çalıştığı arkadaşının, şehit olan askerin kanı vardır. Eğer lojmandan yüzde 62 HDP'ye oy çıkmışsa bu demokrasi değildir. Terörün olmaması için devlet her türlü müzakereyi yapar. Bu müzakereyi suç unsuru gibi göstermek yanlıştır. Ben bunu demokratik bir tercih olarak görmüyorum."

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Yıldız, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Taner Yıldız, bir gazetecinin sorusu üzerine, amacının şehit olmak olduğunu belirtti. Yıldız, oğlunun bedelli askerlik yaptığı iddialarının da iftira olduğunu söyledi.

AMACIM ŞEHİT OLMAKTIR

Yıldız şunları söyledi; "Benim amacım, Allah nasip ederse şehit olmaktır. Bunu açıkca söylüyorum. Dinim, milletim, vatanım için.. Bunu sorulduğu için söylüyorum.

BEDELLİ ASKERLİK KONUSU

Oğlumun bedelli askerlik yaptığı ile ilgili konu tamamen bir iftira. Kaldı ki yapsa onu söylerim. Ben şeffaflıktan yana birisiyim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"HDP'ye oy veren polislerin şehitlerin kanında izi var"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN