Kaymakamlığı iş makinelerine el koydu

Bitlis'in ilçesinde kaymakamlık, belediye dahil ilçedeki tüm iş makinelerine el koydu..

Giriş Tarihi: 20.8.2015 11:55 Güncelleme Tarihi: 20.8.2015 12:34
Hizan Kaymakamlığı iş makinelerine el koydu
Terör örgütü son zamanlarda yeni bir yöntem geliştirdi.. Şehirlere ve ilçe merkezlerine sızan teröristler, 'li belediyelerin kendilerine tanıdıkları imkanlarla hendek kazıp şehrin ortasına barikat kurarak asker ve polislere tuzak kuruyor..

BEDELİYE YARDIMIYLA HENDEK KAZIYORLAR

Belediyelerin ve belediyelere bağlı taşeron şirketlerin iş makinelerini kullanan PKK'lılar, insan gücüyle hayli zor olan hendek kazma işini iş makineleri sayesinde kolayca yapabiliyor.

Asker ve polislerin geçiş güzergahı olan yollardaki asfalt bu iş makineleri ile kolayca yerinden sökülüyor, kazılan çukura patlayıcı yerleştiriliyor ve yine belediye araçlarıyla asfalt yeniden dökülerek çok kısa bir zamanda pusu kurulmuş oluyor..
HDP'Lİ BELEDİYE YARDIM ETTİ: 8 ŞEHİT

Son olarak Siirt'te belediyenin yardımıyla yola döşenen patlayıcı, askeri aracın geçtiği sırada patlatıldı ve 8 asker şehit oldu.

KAYMAKAMLIK HAREKETE GEÇTİ

Örgütün ve HDP'li belediyelerin yeni taktiği üzerine Bitlis'in Kaymakamlığı harekete geçti. Hizan'da bu sabah bazı evlere baskınlar düzenledi. Kaymakamlık kararıyla ilçede tüm iş makinelerine el konuldu.

Bitlis'in Hizan ilçesinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında Demokratik Halk Meclisi Eşbaşkanı Kader Sönmez gözaltına alındı. Hizan Kaymakamlığı kararıyla ise ilçede bulunan tüm iş makinelerine polis tarafından el konuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizan Kaymakamlığı iş makinelerine el koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN