Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Kim, ne kadar özgürlüklerden yana

Erdoğan, Sancak'a yönelik saldırı için "Fikir hürriyetinden bahsedenlerin aslında özgürlüklere tahammül edemeyişlerinin en güzel ifadesi" dedi

Giriş Tarihi: 22.8.2015
Erdoğan: Kim, ne kadar özgürlüklerden yana
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak'a düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Saldırının ardından Murat Sancak ve Ethem Sancak'ı arayıp geçmiş olsun dileklerini ilettiğini vurgulayan Erdoğan, "Tabii bu ülkede fikir hürriyetinden, özgürlüklerden bahsedenlerin aslında özgürlüklere tahammül edemeyişlerinin en güzel ifadesidir. Gerek Murat Bey'e yapılan saldırı, daha önce Star Medya Grubu'na yapılan saldırı bir şeyi gösteriyor. Kim ne kadar özgürlüklerden yana? Bu ortada. Bu malum bölücü terör örgütünden gücünü alan partinin başındakiler de yatıp kalkıp hep özgürlük diyor. Ama biz hiç onlarda bir özgürlük görmedik" dedi.

ŞEHİTLER BİZDEN DEĞERSİZ DEĞİL
Erdoğan şöyle devam etti: "Murat Bey'e çok çok geçmiş olsun diyorum. Arabadaki gerek koruma, gerek şoföre geçmiş olsun diyorum. Böyle bir çapraz ateşe tabi tutulup, oradan bu şekilde kurtulmuş olmak çok manidardır. Çok büyük geçmiş olsun. Ama biliyoruz ki bu süreç içerisinde zaten tehdit alıyorlardı. Zaten Star Grubu'na, o olaydan sonra da, 'Biz sizin peşinizi bırakmayacağız' diyorlardı. Onlar da bir şeye inanıyorlar. Nedir o da, 'biz inandığımız yolda kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Hele hele şu ifade bana göre çok anlamlıdır. 'Güneydoğu'da, Doğu'da şehit olan kardeşlerimizin canları bizden daha değersiz değil' dediler. Bu çok çok anlamlı bir ifade."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Kim, ne kadar özgürlüklerden yana
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN