Büyük bozgun

Giriş Tarihi: 27.8.2015
Büyük bozgun

F-16'lar Kandil'e dün de bomba yağdırdı. 22 Ağustos'ta başlayan operasyonlarda PKK büyük darbe aldı. Ölü terörist sayısı bine ulaştı. 14 barınma noktası imha edilen örgütte panik başladı

Türk F-16'ları dün Kandil'deki Gare ve Metina kamplarını bombaladı. Bir saat süren hava saldırısında onlarca hedef imha edildi. 22 Ağustos'ta Tunceli kırsalına yönelik hava operasyonunda ise 22 noktanın vurulduğu açıklandı. Saldırıda 14 barınma noktası ile makineli tüfek mevzileri tamamen yok edildi. Operasyonlar terör örgütünde moralleri de alt üst etti ve çok sayıda örgüt mensubu Kandil'den kaçtı. 24 Temmuz'dan itibaren öldürülen terörist sayısı, 34 teröristin öldürüldüğü önceki gün Kandil'e yapılan hava saldırısı ile birlikte bine ulaştı.

KORKU VE PANİ K HAVASI
Örgüt, Kandil ve Hakurk'ta adeta bozgun yaşıyor. Çok sayıda kayıp veren teröristler yeni hava harekâtı beklentisinde oldukları için çevreye yayılmış cesetleri bile toplayamıyor. Güvenlik kaynaklarına göre teröristlerin cesetleri 5-10 km'lik alanda ağır koku yaymaya başladı. Telsiz konuşmalarından alınan bilgiye göre terör örgütü yönetimi bombalamaların yapıldığı alanların kesinlikle kullanılmaması yönünde talimat verdi. Zergele barınma alanına gerçekleştirilen hava saldırısında ise örgütün kasası imha edildi. Büyük miktarda nakit ve uyuşturucu yangında imha oldu. Ağır zayiat nedeniyle çok ağır suçlarda bile şu anda infazların uygulanmaması yönünde talimat verildiği ifade edildi.

GÖK YARILDI, ÜSTÜMÜZE ÇÖKTÜ

Kandil ve civarındaki kamplara, özellikle ilk günlerde düzenlenen hava operasyonları sırasında teröristlerin yaşadığı korku ve panik telsiz konuşmalarına yansıdı. O konuşmalarda telsiz aracılığıyla verilen ilk raporlarda 'Gök yarıldı, gök üstümüze çöktü sanki' ifadeleri dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük bozgun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN