Lüks araçlara intihar saldırısı uyarısı

Güvenlik ve istihbarat birimlerine göre, PKK yeni eylem stratejileri peşinde. Örgütün canlı bomba ve intihar saldırılarında dikkat çekmemek için artık lüks otomobilleri kullanacağı vurgulanarak kışla ve karakollar uyarıldı.

Giriş Tarihi: 27.8.2015 06:52
Lüks araçlara intihar saldırısı uyarısı
Ankara'da gerçekleştirilen güvenlik toplantısında, PKK'nın eylemlerine karşı yeni önlemlerin alınması kararlaştırıldı.

Bu kapsamda bölgedeki personel silahlarını hiçbir koşulda yanlarından ayırmamaları konusunda uyarılırken, riskli bölgelerde görev yapan personele silahlarını atışa hazır durumda taşımaları talimatı verildi. Terör örgütünün kirpilerde bile ağır tahribata yol açan zırh delici roketler kullandığını anımsatan güvenlik birimleri, olası bombalı eylemlere karşı, asker ve polislerden riskli bölgelere geçişlerde resmi araçlar yerine bölge halkının tercih ettiği araçları kullanmalarını istedi.

İstihbarat raporlarında, PKK'nın canlı bomba ve intihar saldırıları için artık lüks otomobilleri kullanacağı, askeri kışla ve emniyet merkezlerine lüks araçlarla ses getirecek saldırılarda bulunacağı da belirtildi.

'FOTOĞRAF VE ADRES PAYLAŞMAYIN'

Güvenlik görevlilerinden sosyal medyaya dikkat etmeleri, adres ve fotoğraf paylaşımında bulunmamaları istendi. Emniyet personeli, kaçırma eylemlerine karşı çocuklarına dikkat etmeleri konusunda uyarıldı.

Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks araçlara intihar saldırısı uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN