Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sümeyye Erdoğan'a yapılan alçak saldırıya bir suç duyurusu daha

EVADER tarafından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiayla ilgili CHP İstanbul Milletvekili Tanal ve tiyatro oyuncusu Aydın hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Giriş Tarihi: 27.8.2015 15:46
Sümeyye Erdoğan'a yapılan alçak saldırıya bir suç duyurusu daha
Eğitici Valideler Derneğince (EVADER), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiayla ilgili CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve tiyatro oyuncusu Orhan Aydın hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

EVADER Genel Başkan Yardımcısı Saliha Dönmez, suç duyurusunda bulunulmadan önce, bazı dernek üyeleriyle Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

CHP'li Tanal ve tiyatro oyuncusu Aydın ile birtakım medya gruplarının "kendi çıkarları için bir hanımın iffetine söz söyleme ve bunu yayma cüretinden dahi geri kalmadıklarını" ifade eden Dönmez, "Kadının bu kadar kıymetli olduğu toplumumuzda, birtakım haddini bilmez kişiler tarafından Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın ismi kullanılarak aslında tüm hanımlarımızı hedef alan bir karalama kampanyası yapılmıştır" dedi.

Bazı medya gruplarının, Türkiye ile terör örgütü DAEŞ arasında bir bağ kurmaya çalıştığını ve çıkar odakları tarafından yapılan karalama kampanyasının asıl hedefinin Türkiye Cumhuriyeti'nin itibarını ve imajını zedelemek olduğunu kaydeden Dönmez, şunları kaydetti:

"Böyle bir karalama kampanyası için bir hanımın ismini kullanacak kadar alçalmaktan dahi geri durmayan bu çıkar odaklarını, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve tarih asla unutmayacak ve affetmeyecektir. Bizler EVADER olarak bir hanıma yapılmış olan bu hakareti tüm hanımlara yapılmış olarak kabul ediyor ve herkesi kadına ve kadın haklarına saygılı olmaya ve sahip çıkmaya davet ediyoruz."

EVADER Genel Başkan Yardımcısı Dönmez'in suç duyurusu dilekçesinde, CHP'li Tanal ve tiyatro oyuncusu Aydın'ın açıklamalarının Sümeyye Erdoğan'ın şahsında, tüm kadınların kişilik haklarına yapıldığı anlatılarak, Tanal ve Aydın'ın "iftira ve hakaretten" cezalandırılması talep edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sümeyye Erdoğan'a yapılan alçak saldırıya bir suç duyurusu daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN