Ankara'dan Libya'ya vize zorunluluğu

Giriş Tarihi: 28.8.2015
Ankara'dan Libya'ya vize zorunluluğu
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu:
24 EYLÜL'DEN İTİBAREN VİZE: Libya'ya ilişkin vize politikamızda değişiklik oldu. Mevcut siyasi belirsizliğin ülkemize ve vatandaşlarımıza olabilecek yansımalarının ve güvenlik risklerinin asgari düzeye indirilmesi zorunluluğu çerçevesinde, Libya ile karşılıklı vizelerin kaldırılmasını öngören mutabakat zaptını feshetmeyi kararlaştırdık. 24 Eylül 2015'ten itibaren umuma mahsus pasaportlara sahip Libya vatandaşları, vize alarak ülkemize gelecek.
SONRAKİ ADIM HEDEF TESPİTİ: Türkiye ile ABD arasında ortak hava operasyonlarının gerçekleştirilmesi için Özel Operasyonlar Hakkındaki Prosedür 24 Ağustos itibariyle imzalandı. Bu andan itibaren ortak hava uçuşları gerçekleştirilebilir. Yakın bir zamanda bu operasyonların ve ortak uçuşların başlamasını bekliyoruz.
GEREĞİNİ İVEDİLİKLE YAPARIZ: (Yurtdışına kaçan Paralel savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın iadesi ile ilgili) Biz özellikle iade belgesi gibi belgeleri hemen Alman makamlarına iletmekle yükümlüyüz. Bize ulaşan belgeler olduğunda gerekeni ivedilikle yaparız. Difüzyon ya da kırmızı bülten, İçişleri ve Adalet Bakanlığı'nın uhdesindedir. Bundan sonra Almanya ve Türkiye arasında işleyecek sürecin bir parçası olacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'dan Libya'ya vize zorunluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN