Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BBP eski genel başkanı Yalçın Topçu Kültür ve Turizm Bakanı oldu

BBP eski genel başkanı Yalçın Topçu Kültür ve Turizm Bakanı oldu

Giriş Tarihi: 28.8.2015 21:24 Güncelleme Tarihi: 28.8.2015 22:05 ABONE OL
BBP eski genel başkanı Yalçın Topçu Kültür ve Turizm Bakanı oldu
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün ardından, parti genel başkanı olan Yalçın Topçu seçim hükümetinde yerini aldı. Yalçın Topçu'nun kabinedeki görevi Kültür ve Turizm Bakanlığı oldu..

YALÇIN TOPÇU KİMDİR

Yalçın Topçu, 7 Temmuz 1992 Pazar günü saat 14.00'de Ankara'da Maltepe Düğün Salonu'nda; Muhsin Yazıcıoğlu, Ökkeş Şendiller, İsmet Gür, Saffet Topaktas, Ahmet Özdemir, ve Esat Bütün'ün içinde yer aldığı altı MÇP'li milletvekili ile beraber MÇP Ankara, Mamak ilçe ikinci başkanlığından istifa ederek Büyük Birlik Partisi kurucuları arasında yer aldı ve Ankara kurucu il başkanlığı görevini 1995 yılına kadar üstlendi.

Yeni kabine sonrası AK Parti'den ilk açıklama

YAZICIOĞLU DAVET ETTİ, BBP'YE GELDİ

1996 yılında memuriyet hayatına dönen Topçu 11 yıl Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde çalışarak, 2007 yılında işletme müdür yardımcısı olarak memuriyet hayatından emekliye ayrıldı. On bir yıllık memuriyet hayatının ardından, 19 Ağustos 2007 tarihinde gerçekleştirilen 3. Olağanüstü Kongrede Muhsin Yazıcıoğlu'nun daveti üzerine Büyük Birlik Partisi genel sekreteri seçildi.MUHSİN BAŞKAN'DAN SONRA GENEL BAŞKAN OLDU

25 Mart 2009 günü genel başkan Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesi üzerine gerçekleştirilen 24 Mayıs 2009 tarihindeki 4. Olağanüstü Kongrede 507 oy alarak partinin yeni genel başkanı oldu. İki yıl kadar sürdürdüğü genel başkanlık görevini 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde alınan sonuç üzerine yaptığı yazılı açıklama ile bıraktı. 3 Şubat 2014 tarihinde, bir dönem genel başkanlık yaptığı Büyük Birlik Partisi'nden istifa etti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BBP eski genel başkanı Yalçın Topçu Kültür ve Turizm Bakanı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN